şükela:  tümü | bugün
  • yeni sezondan izlediğim komedi pilot'ları arasından en iyisi. zaten bir çok eleştirmen de bu fikrimle aynı doğrultuda şeyler yazıyor. the office dizisinin kelly'si, yazarı, yönetmeni, yapımcısı mindy kalling'in yarattığı ve baş rolünde oynadığı, bir jinekoloğun bridget jones tarzı hayatından kesitler izleyeceğimiz diziye "the office" ekibinden ilk bölümde izlediğimiz ed helms başta olmak üzere birçok oyuncu konuk olacak gibi gözüküyor. ilk sezonda gerekli olan rating sıçramasını bu konuk oyuncularla sağlarlarsa uzun soluklu bir dizi olacağını düşünüyorum. çünkü kalling'in inkar edilemez bir ekran karizması var. çok neşeli ve çok şirin bir insan ve kamera da bunu yakalamakta hiç zorlanmıyor. ilk bölüm biraz daha komik, biraz daha olay örgüsü kuvvetli olsun istiyor insan. ama elimizdekiyle yetinsek bile iyi bir iş var ortada.

    dizi ilk bölümüyle kahkahalara boğmasa da "may he have the face of michael fassbender... the penis of michael fassbender." esprisine ilk tanıtım filminden beri hala gülüyorum. arada gelen çok sağlam espriler de yok değil. "there are different episodes of this?!" mesela, cuk oturan bir espri. popüler kültür göndermeleriyle ve karakterlere oturttukları konuşma biçimleriyle güzel bir metin olmuş, güzel bir tarz tutturulmuş.

    dizi kadrosuyla ışıldıyor.mindy kalling zaten bahsettiğim üzere çok farklı havası olan bir isim. yanına yükselen yıldız anna camp çok yakışmış. umarım gelecek bölümlerde daha işlevsel bir karakter olur. dizinin bariz aşık adayı, yaralı erkek danny rolüyle chris messina aynı sezon içinde üçüncü kere farklı bir rolle (damages- the newsroom) karşımıza çıkmış oluyor. beğeniyorum kendisini. çok iyi bir oyunculuğu olmasa da çok duru ve sade oynuyor. tip de müsait olunca... dizinin asıl keşfi ve genç kızların yüreklerini hoplatıp muhtemelen erkekler için de efsane olabilecek karakteri oynayan ed weeks. jeremy'den henüz bir joey ya da barney olmaz, ama geleceği parlak gözüküyor. üstelik ikisini de sollayacak bir görselliği var, "you look like you're photoshopped" demek istiyorum "crazy, stupid, love." filminden alıntı yaparak. en büyük eksisi ilk bölümde bill hader adlı antipatik isimle sinirlerimi zıplatmış olması. neyse ki hızlı bulduk, çabuk kaybettik.

    keşke adı ilk açıklandığı gibi "it's messy" kalsaydı, çok daha iyiydi. bu biraz soğuk duruyor, bir de ilk duyduğunda yeni bir reality programı başlıyormuş hissi yaratıyor. seyirci kaçırabilir... ama öyle ya da böyle, yeni sezonun şimdiden en ses getiren komedisi olduğu kesin. mükemmel değil, ama olmaması için hiçbir sebep yok. geçmişinde "the office" olan bir insana güvenmemem mümkün değil.
24 entry daha