şükela:  tümü | bugün
1069 entry daha
 • 1999 yılında 85 kişinin bir gece ansızın "bav operasyonu" (bkz: bilim araştırma vakfı) ile gözaltına alınması sonrasında dönemin içişleri bakanı sadettin tantan'ın "şu kadarını söyleyeyim, adnan hocanın yakalanması apo'nun yakalanması kadar önemlidir. bu adam, apo kadar tehlikeli birisidir." açıklamasını yaptığı şahıs.

  ilginç olan ise, bav davasında müştekilerin ve davalı konumundaki çocuklarının ifadelerindeki benzerlik. şikayetçi ve davacı olanlar adnan hoca lakaplı şahsın cemiyetine mensup gençlerin anne ve babalarıdır. davacı anne ve babaların "çocuklarının bu hale gelmelerine inanamadıklarını belirterek çocuklarının kaçırıldığını ve beyinlerinin yıkandığını" iddia etmelerine karşılık çocukları da ağız birliği etmişlercesine "anne ve babalarının anayasal bir hak olan inanç dünyalarına müdahale ettiklerini dahası ailelerinin kendilerine inançları konusunda baskı ve şiddet uyguladıklarını" iddia etmişlerdir. bir diğer ilginç nokta, andan hoca grubuna mensup bu şahısların genellikle iyi eğitim almış maddi yönden çok üst sınıfta olmaları ve hem bürokraside hem iş dünyasında hem de nitelikli suçlar kategorisinde üst düzeyde bulunan ailelere sahip olmaları.

  adnan hoca lakaplı bu şahıs hakkında gözden kaçırılan bir diğer nokta ise şudur;
  1986 yılında adnan ağa "yahudilik ve masonluk" adlı bir kitap yayınlar. bu kitapta, türkiye'deki yahudilerin ve masonların amacının, türk halkının ruhani, dini ve ahlaki değerlerini erozyona uğratmak ve onları birer hayvana döndürmek olduğunu; materyalist evrim teorisinin amacının dinsizliği ve ahlaksızlığı türk toplumunun geneline empoze etmeye çalışmak olduğunu iddia eder.

  ve yıl 2012... geçmişte kitabında bunları söyleyen şahsın müritlerinden olduğu söylenen biri "dünya masonlarının hocamız adnan oktar'a verdiği madalya" şeklinde bir not iliştirerek bir fotoğraf paylaşır
  (bkz: https://twitter.com/…tus/224272853263073280/photo/1)
  ee şimdi bu ne perhiz ne lahana turşusu? (bkz: şeyh uçmaz müritleri uçurur)

  "mukassedatçı, muhafazakar, mütedeyyin, liberal, sosyal demokrat" kısaca her ne cenahtansa,
  takdiri türk(iye) halkınındır.

  son söz: ne yapmaya çalıştığını ne kendisi anlayabilmiş ne de vatandaş. ya da gerçekten iyi bir oyuncu. ya da gerçekten derin biri veya tantan'ın dediği gibi tehlikeli. her şey bir gün çözülmeye mahkumdur zira gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

  edit: şu röportajı da ekleyelim ki ne demek istediğimiz daha net anlaşılsın
  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…azarlar/5299638.asp?m=1)

  edit: bazı kişiler burada ya da başka başlıklarda, cevat babuna "çocuklarımızı bizden adnan hocacılar aldı" diyerek dert yanıyor ama zamanında kendi çocuğunun adını "oktar" koyan (bkz: oktar babuna) bizzat kendisi gibi oturulan yer ile dahi gülünmeyecek bir argüman öne sürebiliyorlar. sizin o nasıl matematik yaptığını anlamadığınız beyninize...
  cevat babuna 1925 doğumlu bir adam. oğlu oktar babuna ise 1963 doğumlu. adnan oktar ise 1956 doğumlu. yani baba cevat babuna 38 yaşında oktar'ı yapmaya niyetlenmiş ve oktar babuna doğduğunda bizim adnan hoca henüz 7 yaşındaydı. demek ki adnan hoca tarikatını normal çocukların ideal sünnet yaşında kurmuş ve baba cevat babuna ise oğluna adnan hoca'nın 7 yaşında kurduğu tarikattan mütevellit oktar adını koymuş:) (bkz: dikkat ettiysen sesli güldüm)
1512 entry daha