şükela:  tümü | bugün
185 entry daha
  • 1954 yılının 15 eylül gecesi saat 1'de, new york'taki trans-lux tiyatrosu yakınındaki 52nci caddeyle lexington'ın kesişiminde, travilla tasarımı ekru bir elbiseyle, bir metro mazgalının üzerinde durup havalanan eteğini şirin ve seksi bir muziplikle kapamaya çalışıyordu. gecenin o saatindeki çekimi 5 bin kişi izliyordu ve kocası joe dimaggio da kalabalığın arasındaydı. o gece altına 2 külot giymesine rağmen güçlü projektörlerin ışığında marilyn'in içi olduğu gibi görünüyordu. yaklaşık 15 kez çekilen sahne boyunca marilyn'in kocası öfkeden deliye dönüyor, izleyenlerse harika bir gece geçiriyorlardı.

    joe dimaggio, kaldıkları st. regis oteli'ne dönüp eşini beklemeye başladı. çekimlerden sonra otele dönen marilyn, o gece joe dimaggio'dan bu çekimler yüzünden dayak yedi. odadan yükselen çığlıklar o kadar korkunçtu ki diğer konuklar otel yönetimini aramak zorunda kalmıştı. gecenin ilerleyen saatlerinde yemek için ortaya çıktıklarında, marilyn'in sırtındaki morluklar fark edilebiliyordu.

    yıllar sonra, stüdyo kuaförü gladys witten, marilyn'in omzundaki çürükleri çekimler sırasında makyajla kapattıklarını açıklayacaktı. marilyn de yaptığı itirafta kocasının kendisini iki kez dövdüğünü, ikinci dövüşü olan o meşhur çekim gecesindeki olaydan sonra ondan boşanmaya karar verdiğini söyledi. çift, 1 ay sonra boşandı.

    henüz 9 aylık evlilerdi.*
266 entry daha