şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • en son yazdığımdan beri sürüm değiştiren güncellemesiyle birlikte görebildiğim kadarıyla şu özellikler eklenen oyun.

  bağlanma sırasında tüyolar vermeye başladı.
  birisi sana saldırdığında nereden saldırmış köyü nasıl talan etmiş videosunu eklediler (şık olmuş)
  toplam birlik sayısını ordu üretirken göstermeye başladı, bu askeri de yapınca toplam asker sayın şu olacak diyor artık. eskiden kendim sayıyordum, 3 ondan 5 ondan falan gibi. (güzel oldu)
  duvarları boşta inşaatçı yokken yapabiliyordun (yapamamaya başladı. kötü oldu)

  bu arada savunma ve hücum konusunda şu ana kadar yaptığım 100e yakın saldırıdan ve bana saldırıldığında en çabuk göçen yerlerimden yola çıkarak vereceğim tüyolar:

  havan mutlaka yapılmalı ama top seviyesini yükseltmek önemli. daha hızlı ateş eden 5.seviye toplar düşmanı kanırtıyor.

  barbarlar (5 adamlık askerler, adı bu olmayabilir) rakibin duvarı parçalandıktan sonra daha etkili. yoksa duvarı bunlarla yıkayım dersen zor. 5.seviye kışlada ortaya çıkan duvar imhacılarını kullanın. (türkçe olması çok büyük avantaj, bence çok güzel çevirmişler bu arada.)

  okçuları özellikle savunmayı içe kaynakları dışa kuran köyler bulursanız direkt kullanın derim. düşman hatlarına girmeden iksir olsun altın olsun sömürüyorlar.

  6.seviye kışla çok önemli. bunun için iyi iksir gerekiyor, o yüzden iksir deposu, toplayıcısına yüklenin.6.seviye kışladan uçarak bomba atan askerler çıkıyor ortaya düşmanı çökertmek için birebir.

  altın deposuna ve altın madenlerine de yüklenmek lazım. ne kadar çok kaynak o kadar çok iş. gerçi 5. ve 6.seviyelerden sonra bekleme süresi 12 saat ile 24 saat civarlarına çıkıyor ama bir işe gidip gelince hallolmayacak gibi değil tabii.

  tek yönden saldırmak yerine 10lu gruplar halinde tüm hatlardan saldırmak daha fazla işe yarıyor.

  savunma açısından ise dar bir alanda toplayıcı ve madenler dışarda, depolar ve top,okçu, havan içerde daha çok şansınız var. (bana yapılan 20 ye yakın saldırıdan 8inde savunmam kazandı. kötü bir oran değil çünkü 28.inci seviye bir abi büyücü müyücü saldırınca pek şansın olmuyor zaten.)

  not: 21. seviyedeyim. daha deneyimli arkadaşlardan gelecek tüyolara açığım.
983 entry daha