şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • bu bölümde okumak isteyen öğrencilerin dikkat etmesi gereken birkaç husus var. şöyle ki:

  *ankara üniversitesi'nin en kalabalık olan dil ve tarih coğrafya fakültesi bünyesinde bulunduğundan buraya gelmek isteyen talebeler küçücük bir bahçeye tıkılmak durumunu göz önünde bulundurmalıdırlar.(bkz: orta bahçe)

  *sistematik felsefe ve mantık, felsefe tarihi ve bilim tarihi olarak 3 anabilim dalı mevcut olmakla birlikte sistematik felsefe ve mantık anabilim dalında prof. dr. sabri büyükdüvenci, felsefe tarihinde doç. dr. ertuğrul rufayi turan, bilim tarihinde ise prof. dr. hüseyin gazi topdemir ve prof. dr. remzi demir gibi hepsi birbirinden mükemmel ötesi hocalara sahiptir.

  *geçme notu 70 olduğundan ve genel olarak zor bir bölüm olduğundan ötürü okuyacak öğrencilerin kafalarını özellikle sınav zamanları kapasitelerinin üzerine çıkmak için zorlamaları muhtemeldir.

  *bölüm hocaları genel olarak anlayışlı,sabırlı bir o kadar da donanımlı olmalarına rağmen bazı "güzide" hocalar yüzünden öğrencilerin canları bir hayli yanmaktadır. (misal tek ders için okulunu 8 yıl uzatan öğrenciler mevcuttur.)

  *bazı fakültelerde seçmeli olarak verilen yunanca derslerine karşı burada zorunlu ders olarak latince'nin verilmesi öğrenciler için artıdır.

  *bazı dersleri alttan alan öğrenciler çok olduğundan ve de derslikler çok ufak olduğundan mütevellit öğrenciler boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirler.

  *dolu dolu bir 4 yıl içerisinde (4 yıl içerisinde bitirebilen de nadirdir tabii) felsefe adına her şeyi olmasa da (tabii bu her şeyin olması öğrenciye de bağlı) çoğu şeyi öğretebilen öğretim üyelerine, anlayışlı danışmanlara, her konuda öğrenciye yardımda bulunan araştırma görevlilerine sahip güzide bir okulun güzide bir bölümüdür kısacası.

  edit: geçme notu 60'a düşürülmüş olup, bilim tarihinden hüseyin gazi hocamız ayrılmıştır. orta bahçe aynı tas aynı hamam, latince hala zor.
3 entry daha