şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
 • bunu bir insana yapan kişi insan olamaz, bir insanı sinirden kudurtmak herkesin harcı değildir. bunun için saf salak ve vurdum duymaz, laftan anlamaz olmanız gerekiyor.

  bir sınav merkezini tam bir haftadır arıyorum listeden ismimi söylesinler diye, her aradığımda ertesi gün arayın diyor, oradaki hanfendi. peki diyip kapatıyorum.

  bugün santraldeki kişi değişmiş, biraz geç aradığım için, bir adam açtı. yine aynı şeyi rica ettim. adam aldı eline sazı açıklama yaptı; ama o açıklama bitmiyor. ben durumu anladım adam aynı şeyi tekrar etmeye devam ediyor ve nefes almadan... arada bir şey söyleyeceğim beyfendi diyorum, yok adam susmuyor.

  "bir beni dinler misiniz", diyorum tamam diyip aynı cümleleri tekrar etmeye devam ediyor. diyorum ki beyfendi "sizi ve durumu anladım, bir şey söyleyebilir miyim?". durum yerine mevzuat kelimesini kullanıp aynı şeyi söylüyor ve en son dayanamayıp bağırdım, "beyfendi bir saniye susup karşınızdakini dinler misiniz??? bir şey söylemeye çalışıyorum!". bir an boşluğuna geldi de konuştum, eğer böyle bir durum varsa ben ilk aradığımda iki gün kala arayın deseydiniz ben de boşu boşuna her gün aramazdım?"

  ve adam yine "ama hanfendi mevzuat böyle iki gün kala vs"; ya kardeşim durumu anladım, ben de diyorum ki "bana iki gün kala arayın deyin ben de o zaman arayayım helak olmayayım her gün". "haklısınız hanfedi" öyle yapmak lazım; ama işte mevzuat bla bla bla bla...

  neyse başka bir şey daha sormam gerekiyor lanet olsun ki! adama sorana kadar anam ağladı. sonra diyor ki "beşiktaşta starbucks'ın üstündeki bina"; ben de tekrarlıyorum "beşiktaşta starbucks'ın üstündeki bina değil mi?". "yok hanfendi, şimdi meydandan bla bla bla, kentucky'nin ve starbucks'ın olduğu bina 2. kat."

  "peki..."
9 entry daha