şükela:  tümü | bugün
382 entry daha
 • bu adamı yıllardır takip ederim, çevremde de bir çok kişinin tanımasına önayak olmuşumdur. şimdiye kadar yazdıklarından, söylediklerinden çok faydalandım. ayrıca sevdiği işi yaparak güzel paralar kazanıyor ve yapmak istediklerini yapabiliyor olduğu için kıskançlıkla karışık takdir ederdim kendisini. ama son dönemde yaptığı iki bariz yanlışla gözümdeki imajını yerle yeksan etti.

  birincisi abdullah gül'ün amerika gezisine katıldığında cumhurbaşkanı ile aralarında geçen sansür dialogunda hiç etliye sütlüye karışmayan bir tavır sergilemesi (keşke kendisini sansüre karşı yürüyüşle hatırlasaydık)

  ikincisi phorm olayıyla ilgili yazdıkları. neresinden tutsan elinde kalacak olan yazısında kişisel görüşüm kısmında demiş ki;

  "ttnet’in gezinti adıyla verdiği phorm hizmeti bende aktif değil. olmayacak da."

  peki kendi iradesi dışında tarayıcısı gezinti.com 'a yönlendirilen ve sayfayı kapatmaya karar verdiğinde "bu sayfayı terk ederseniz, kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılacaksınız. lütfen istemiyorsanız -ilgilenmiyorum- tıklayınız" diye dünyanın en çakal uyarısına maruz kalan sıradan kullanıcıda phorm aktif olacak mı serdar bey?

  yine kişisel görüş olarak demiş ki ;
  "ama phorm’un hakkındaki komplo teorilerinin de abartılı ve eksik bilgiye dayandığını söylemeden edemeyeceğim. diğer yandan arkasında bu kadar ismin yer aldığı, bu kadar büyük bir şirketin kendini anlatmaktan bu kadar aciz kalmasını da bir gazeteci olarak mazur görmem mümkün değil."

  bütün avrupa birliği ülkeleri abartılı ve eksik komplo teorileriyle mi bu şirketi ülkelerinden kapı dışarı ettiler? tek analitik düşünen komplo teorisine prim vermeyen insanın kendiniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? hadi öyle diyelim arkasında bu kadar ismin yer aldığı derken kastettiğiniz isimleri biraz açarmısınız? coca-cola, motorola ve nm rothschild gibi şirketlerin insanların kişisel verilerine o kadar saygılı olabileceğini mi düşünüyorsunuz gerçekten?

  peki bu kadar büyük bir şirketin kendini anlatmakta aciz kalmasının çözümünü kendinizde mi buldunuz bari onun cevabını verin. bundan sonra sizi de türk telekom - pt reklam çözümleri aş. menşeili reklamlarda görür müyüz acaba?
1567 entry daha