şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
 • hollyfield ile karşılaştıklarında kendisi 42 yaşındayken evander hollyfield 28 yaşındaydı.

  hollyfield ringde hoplayıp zıplıyor ve sol direkleri ile foreman'ı sinek gibi ısırıyordu.
  ilk round böyle geçti. ama ikinci roundun bitimine 1 dakika 15 saniye kala foreman'dan yediği sol kroşe ile karşısında kimin olduğunu anladı. rakibi, joe frazier'ı 2 round boyunca yerden yere vuran bir dövüşçüydü. hollyfield, aldığı o tek sol kroşenin etkisi ile neredeyse ikinci roundun sonuna kadar stun kaldı.

  üçüncü roundun son saniyelerinde foreman, kendisinden 14 yaş küçük ve kariyerinin zirvesinde olan hollyfield'dan arka arkaya 2 sol kroşe aldı, sendeledi, kısa süre stun kaldı ama yıkılmadı. hollyfield'ın moralini bozmak için ayakta kalıyor gibiydi; ama ayaktaydı.

  dördüncü roundun sonunda durum berabere idi.

  beşinci roundda foreman yakın mesafeden attığı o meşhur aparkatlarından bolca salladı. yerini bulan aparkatlardan biri hollyfield'a bir aydınlanma anı yaşatmış olmalı ki ardarda yumruk almaya başladı. ama hollyfield da yıkılmadı.

  yedinci round! en başında foreman'ın muazzam sağ kroşesini alan hollyfield'ın devrilmekten zor kurtulması ve ilerleyen saniyelerde aldığı onca kombine yumruğa rağmen yıkılmayan bir foreman ile boks tarihine geçecek bir round.

  sekizci roundun sonunda, aradaki 14 yaşa rağmen, durum yine berabere idi.

  dokuzuncu roundun son 10 saniyesi şüphesiz ki foreman için 10 dakikadan daha uzun sürmüştür. çünkü bütün bu 10 saniye serselemiş vaziyette yumruk aldı. bu kez kurtulması oldukça güç olmasına rağmen zil sayesinde kurtuldu.

  onuncu roundun sonunda hollyfield 96-94 öndeydi. maç boyunca ilk öne geçişi idi ve bu durumu maç sonuna kadar korudu. onbirinci roundda alçak vuruş nedeniyle 1 puanı silinen foreman maç sonunda 111 puan toplarken, hollyfield 116 puanla galip gelmişti.

  foreman yenilmişti.
  ama yıkılmamıştı.
61 entry daha