şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
223 entry daha
 • yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var...

  oğlak burcu kadını; tanıdığım, yaşadığım en enteresan kadın. ona aşık olmak için zamanların geçmesine gerek yoktur. dudakları dudaklarınıza değmeden, tüm hücrelerinize kadar işler içinize. sanki güneşli bir günde aniden bastıran sağnak yağmur gibi. kaçamazsın, sırılsıklam olursun.

  farklı bir tarzı var bu kadının. diğer herkesten farklı. yaz gibi, çocukluğum gibi. hiç hesapta yokken çıkıp gelen dost gibi. en eski bayramlar gibi. suratta istemsiz olarak kocaman bi gülümsemeye neden olan her güzel ayrıntı gibi. en çok da annem gibi.

  ağdalı laflar beklemeyin bu kadından. dedim ya, farklı. sen ona bir şiir yazarsın, o sana cevaben "akşam eve gelirken iki ekmek al" diye cevap atar. olabilir. yadırgamayın. hiç üzülmeyin. mutlu olun. çünkü onun size aşkını anlatmasının tarzı bu. kelimelerden çıkmayacaksın yola. onu bildiğinde, tanıdığında daha iyi anlayacaksın bunu.

  keşfedilmeyi bekleyen, açıklarında onlarca gemi batmış, ıssız bir ada bu kadın. keşfedin onu. aceleci olmayın, sabırla bekleyin. size alışması, sizin ona alışmanız kadar çabuk olmayacaktır. üstüne gitmeyin. serbest bırakın. değiştirmeye çalışmayın, kendisi gibi bırakın. çünkü onu güzel yapan şey onlar. senin dışardan gözlemlediğin, huysuzluklar, gel-gitler, şımarıklıklar, çılgınlıklar, aslında senin aşık olduğun şeyler. o yüzden bırak. öyle kalsın.

  eğlenceyi çok sever bu kadın. çılgınlar gibi eğlenir. eğlenirken sizi ihmal etmez, sizi de eğlendirir. yanında somurtmak, eğlenmemek gibi bir durum olmaz, olamaz. somurtursanız ne mi yapar? valla fırçayı basar, allah belamı versin lan benim diye ortada göt gibi kalırsınız. haklı da. sen kimsin mına koyim suratsızlık yapıyorsun? ibneliğin lüzumu yok.

  hüzünleri de vardır bu kadının ama kimseler bilmez. sadece gözlerine derin bakanların anlayacağı hüzünlerdir bunlar. bırakın anlatsın. bırakın, geceler boyu anlatsın. geçmişini dert etmeyin. dostu olun onun. bilsin ki hayal kırıklıklarını, üzüntülerini, pişmanlıklarını size anlatabilsin.

  paraya pula pek önem vermez bu kadın. şatafatı pek sevmez. oldukça mütevazıdır. sorumluluklarını bilir. kaytarmaz. aslında bazen kaytarır ama yine de bilir. bilmesi iyi bir şey tabi. bilmek güzeldir.

  ona canım sıkılıyor diyin, elini tutun ve bırakın kendinizi. sizi alıp götürsün. bazen kendinizi ona bırakmayı bilin. yapacağı her çılgınlığa eşlik edin ve o eli hiç bırakmayın. gezin onunla, bol bol gezin. gezmeyi o kadar sever ki bu kadın, bir ay evde makarna yiyip biriktirdiği parayla 5 gün iki ülke gezer.

  bazen yönetmeyi sever. kırmayın onu. bırakın, bazen onun istediği gibi olsun. sorgulamayın. eline makas alıp saçınızı kesmek istediğinde olur diyin. hevesini kırmayın. mutlu edin. saçın kötü olursa ben vericem parasını, gidip berbere düzelttirirsin.

  velhasıl-ı kelam, bu kadını yaşamak, hayatı yaşamaktır. yaşayın onu doya doya. pişman olmayacaksınız, merak etmeyin. süresi hiç önemli değil. yaşayacaklarınızdan korkmayın. sonuna kadar yaşayın onu. ister 5 ay, ister 5 yıl. isterse bir ömür. sadece yaşayın onu. gözlerinin içine bakın, derin bir nefes alarak öpün.
570 entry daha