şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • dün gidip incelediğim bir yer. bir kahve sever olarak çok beğendiğimi söyleyeyim. eğer kahve ile ilgiliniyorsanız zaten girer girmez envai çeşitteki kahve demleme cihazlarını görürsünüz. benim ilk başta gözüme çarpanlar şunlar:

  hario v60
  siphon
  french press
  espresso
  filtre
  türk kahves

  istediğiniz türde kahve içmeniz mümkün. tüm kahveler taze. şu an için dört çeşit yöresel kahveden seçme imkanınız var (ben colombia seçmiştim). bu çok önemli. ankara'da onlarca mekana gittim ama hiç biri taze kahve getirmiyordu. girişte solda kavurma cihazı bile var. yani bildiğiniz taze ve mis gibi kahve içme imkanınız var.

  mekan harika, kahveler zaten ankara sınırları içinde bulabileceğiniz en taza kahve. normalde evde mazzer ve gaggia/frenchpress/aeropress ile kendim istediğim şekilde kahve yapıyorum, fakat arkadaşlarla dışarıda sakin ve güzel bir şekilde oturup taze kahve içebilmem açısından çok olumlu buldum.

  cafenin sahibi tuğrul bey ile de kahve konusunda uzun uzun konuştuk. bu işi sevdiği her yönden belli. taze ve kaliteli kahve içmek için ankara'da tek adres şu an için. gidip kendiniz görebilirsiniz.
39 entry daha