şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
  • ucuzuyla pahalısı arasında hiçbir fark olmadığını söyleyen kişilerin iddialarına birkaç küçük ekleme getirerek konuya açıklık kazandirabilecegimiz kablo çeşidi.

    öncelikle versiyon olayını bir kenara bırakıp tamamen üretim kalitesi üzerinden gidersek, kabloda kullanılan bakirin uzamasına bağlı direnç kaybı, aynı şekilde izolasyon malzemesi, sinyal bozucu etkilere karşı kullanılan ekranlama malzemesi, bukumden kaynaklı kapasite değeri, kablo dış büküm çapının değişmesinde en büyük etken olan kaplama malzemesinin cinsi kalitesi gibi bir çok faktör kablonun kalitesini belirler. ve buradaki birçok teknik ayrıntı alman standarti olan vde tarafından belirlenmiştir. kullanılan malzemedeki kalite farkı tamamen üretici firma ile satıcıyi bağlayan bir durumdur. tabi buradan şu sonuca varmamız gerekmiyor. ee şimdi pahalı kablo daha iyi veri aktarırken ucuzu daha yavaş mi veri aktarıyor.

    tabiki hayır. ancak bunu şöyle izah edebiliriz. örnek olarak laptopunuzla, full hd tvniz arasında hdmi kabloyu takip torrentten indirdiginiz bluray bir filmi izledikten sonra kabloyu çıkarıp çamaşır ipi gibi bir yere asmayacaginiza göre katlayıp bir yere koyacaksınız herhalde. ışte ucuz bir kabloyla bunu yüz kez yaparken pahalı olanla üçyüz kez yaparsınız. tabi gidip 20 liralık kabloya 100 lira bayilin diyen yok ama yinede aklınızın bi köşesinde bulunsun.
71 entry daha