şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • rus sinema tarihinin en kaliteli filmlerinden biri. eisenstein, sokurov, tarkovski, pudovkin gibi yönetmenlerin arasına kalatazov'u yerleştiren film. aynı zamanda sergei urusevsky'yi sinema tarihinin en iyi sinematograflarının arasına sokan film.

    filmin dönemini düşününce sovyet popularizmini taşımasını çok normal değerlendirebiliriz. fakat bu aynı zamanda bir savaş filminde olması gereken gerçekliliği de aktarmak için uygulanmıştır. acıtasyonlardan uzak, propagandadan nisbi uzak bu filmde temel olarak anlatılan sevgi ve sadakat duygularıdır. bu nedenle sosyalist propagandayı mazur görüyoruz ve yolumuza devam ediyoruz.

    bir diğer söylenmesi gereken nokta da başrol oyuncusu tatyana samoylova'dır muhakkak. filmin başlarında neşeli haliyle, filmin ortalarında düşünceli haliyle, filmin sonlarına doğru da üzgün haliyle neredeyse ayrı karakterleri başarıyla oynamış. bir kadının en güzel, en masum olduğu yaş olan 23. yaşı da filmin güzelliğine güzellik katmış.

    özetle az kişi tarafından bilinen harika filmler listesine giren bir eserdir. göreviniz bu filmin misyonerliğini yapmaktır.
14 entry daha