şükela:  tümü | bugün
101 entry daha
  • eğer bu sınırlandırma kaldırılırsa türk futbolunun önü açılacaktır. bu sınırlandırma nedeniyle türk futbolculara verilen saçma sapan yüksek ücretler ortadan kalkacak, futbolcular da türkiye yerine avrupa'ya gitmeye yönelecektir. bu da daha iyi bir futbol eğitimi ve dolayısıyla daha yüksek bir futbol bilgisi ile sonuçlanacaktır.

    ilk aklıma gelen örnek de selçuk inan. avrupa'dan adama çok düşük teklifler geldi, o da haklı olarak kendisine 3-4 kat fazla maaş veren galatasaray'ı seçti. peki galatasaray niye kendisine bu kadar yüksek bir maaş verdi? çünkü türk oyuncu oynatmak zorunda ve o mevkinin en iyi bir iki oyuncusundan biri selçuk. eli mahkum. eğer gs bu kadar para dökmeseydi belki de selçuk şimdi arda ile birlikte ispanya'da oynuyordu.

    hele bir de uzun vadeli düşünürsek avrupa'da yetişen bu olası oyuncularımızın futbolu bıraktıktan sonra hoca olması ve altyapıların, üst yapıların başına geçmesi var ki türk futbolunu belki de girdiği kısır döngüden kurtarabilecek bir olay bile olabilir..
1563 entry daha