şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • lakers'ın play-off'a kalma yarışında en büyük etaplardan biri olması dışında, takım içi dengeleri de maçın sonucuna göre olumlu ya da olumsuz etkileyecek, nba'in en prestijli maçlarından.

  kobe bryant'ın facebook ve twitter'da yazdığı son yazı, howard'ın oynayıp oynayamayacağını son anda kendisinin belirleyecek olması. garnett dede bu kadar çılgın atarken, bu kadar hırslanmışken howard'ın yokluğu pota altını bu canavar için bomboş kılıyor. tabi earl clark çıkıp garnett'i bunaltabilirse o ayrı bir olay olur. bir lakers fan boy'u olarak gönlüm bu maçı howard'ın son zamanlarda takım sinerjisinden kopuk hareketlerini göz önünde bulundurarak, kendisi olmadan kazanılmasını istiyor ama taraftarlık ve gönül koyma galibiyet getirmiyor. bakalım bu maç için neler kritik:

  kobe bryant: reyiz çıkıp yine 30 şut sallarsa, howard'ın yokluğunda potaya salladığı tuğlaları toplayacak adam da olmadığı için net yeniliriz. 30 şut sallayıp yenebileceğimiz tek senaryo, çok yüksek şut yüzdesi tutturması lazım. o yüzden ipleri elinde tutan, gerektiğinde skor üreten ama son maçlardaki gibi paslı oynayan bir kobe lazım.

  courtney lee: iyi bir skorer değil ama sağlam bir savunmacı kendisi. rondo'nun sakatlığından sonra kazandığı süreleri iyi değerlendiriyor. boston'un 5-0'lık serisindeki en önemli isimlerden. bu maçta'da steve nash ve steve blake'i savunmasıyla demoralize eder, penetreleri engelleyebilirse lakers adına sıkıntı yaratacak isimlerin başında geliyor.

  earl clark: bu zamana kadar çok iyi iş yaptı. fakat bugün kabusuyla karşılaşacak. atletik, orta mesafe şutu iyi, oyun zekası ortalamanın üstünde bir oyuncu olmasına karşın, undersized durumu garnett ve brandon bass gibi iki azmanın karşında ne kadar dayanabileceği konusunda fikir yürütülmesini zorlaştırıyor. büyük ihtimal uzun yokluğunda center oynayacak ve garnett'le eşleşecek. bu maç, hücumdan ziyade savunmada çok iş düşüyor kendisine.

  brandon bass - artest + jamison eşleşmesi: bu eşleşme enterasan olacak. jamison, brandon bass'ten uzun olmasına rağmen arada kilo farkı var. artest'in ise boyu nispeten kısa olsa da arada 4-5 kilo oynuyor. howard oynamazsa bu iki isimde sahada olabilir. büyük ihtimal jamison pf oynayacak ve bass'i tutacak ana isim olucak.

  bu şekilde bakıldığında sakatlıklarla boğuşan iki takım howard'ın da oynamadığını düşünürsek çok farklı gözükmüyor. pota altında garnett'in yarattığı açık ara bir size farkı var. mental açıdan, boston seriyi devam ettirerek play-off yarışında iddialı olduğunu göstermeye çalışacak. lakers'ın ise vereceği play-off dışında birçok mesaj var. howard oynamazsa, kobe sensiz ya da senli bu yolda yürüyeceğiz diyebilmek için bastıracaktır. buna nash'in de son açıklamalarından dolayı katılacağını düşünüyorum (bkz: #32078829). takım içi dengeleri korumak ve ani bir demoralizasyonu engellemek açısından da çok önemli bu maç sakatlıklardan dolayı lakers için.

  kim kazanır sorusu ise bana göre tam bir muallak. iki takım da sağlıklı ve tam kadrosuyla çıksaydı, takım kimyasını oturtan lakers kazanır derdim. ama şuan iki takım eşit gibi gözükse de garnett'in içeriyi nasıl domine ettiği, lakers'ın garnett'i nasıl savunduğu maçı belirleyecek.

  maç başlayınca gelen edit: howard oynuyor.
18 entry daha