şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • dün gibi aklımda bu travmatik sahnenin gerçekleştiği talihsiz günde yaşananlar.

    tsubasa ile arka arkaya yayınlandığından, başlamasını beklerken mütemadiyen denk geldiğim diziydi kendi. daha o yıllardan denk gelebiliyordum dizilere, evet. o talihsiz gün ise çoğunluk gibi benim için de sıradan bir gündü. okul dönüşü biraz tetris oynamış, ödev yapmış, betmenlerimi kapıştırmıştım. akşama doğru dizimiz başladı, kardeşim izlerken ben de göz ucuyla takip ediyordum bir yandan. denk geldim lan! neyse, bizim şeker kızla ekürisi her zamanki gibi akşam 5 çaylarına gider, onbeş ayrı çeşit çatal ve bıçakla yemek yer, ata binip asil asil dolaşırken birden antoni attan düştü. başımdan aşağı kaynar sular döküldü o an, bana noluyosa. sonra anlaşıldı ki vefat etmiş. batasıca candy ile birlikte ağlamaktan helak olduk ekran başındaki bizler de. lan oğlum dedim içimden, çocuk dizisi bu. çocuksak o kadar da mal değiliz, farkındayız çocuk olduğumuzun. ağırlıklı izleyicisi kızlar olan bir çizgi film hem de. hadi beni geç, sadece denk geldim ben. sen ne diye kalkıp dizideki baş karakter ile birlikte genç kızlarımızın hayatını karartırsın? ertesi gün okuldaki matem havasını o kadar net hatırlıyorum ki. kızlar sağda solda toplaşmış ağlamakla, ağlamayanlar da ağlayanları teselli etmekle ve 5 metreden fazla yaklaşan er kişileri "uff bişey yok tamam" diyerek savuşturmakla meşgul idi.

    sonrasında olanlar hepimizin malumu. terry diye bi piç geldi diziye, kızlar atı da antoniyi de siktir etti. o yaşta büyük ders oldu biz erkek çocuklarına elbet. şu hayatta istediğin kadar efendi ol, bir kıza kendini istediğin kadar özel hissettir, istersen bu yolda attan düşüp bok yoluna git, çerçeveye terry(ing.taylan) gibi piçler girdiği vakit adını anan kalmıyor civarda.

    terry'i hiç sevemedim haliyle, diziye de giderek daha az denk gelmeye başladım. antoni ise arada ailecek abant'a gittiğimizde tüm yaşıtlar at üstünde padişah edasıyla salınırken hayvandan fellik fellik kaçmama neden olan talihsiz ve yakışıklı abimiz olarak kaldı aklımda. arada youtube'da denk geliyorum eski bölümlerine de hasret gideriyoruz. toprağın bol olsun güzel insan.
21 entry daha