şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
  • yunanca'daki gammadion kelimesinden gelir..ilk olarak m.ö 3000'de pakistan civarlarında kullanıldığı bilinmektedir..daha sonraki tarihlerde sümer krallığından çine,iskandinavya'dan maya medeniyetine kadar birçok yerde kullanıldığı görülmü$tür..

    2.dünya sava$ına kadar ingiltere,abd gibi ülkeler dahil bir çok ülkenin tebrik kartlarında lucky star adıyla uğur getirmesi için kullanılmı$tır..hatta 1.dünya sava$ında amerikan uçakları bu sembolü ta$ımı$tır..vakt-i zamanında musevilerin de kullanmı$ oldukları bir semboldür..

    hitler'in bu sembolü aryan ırkının sembolü olarak lanse etmesi ve aryan kelimesi ile bağda$tırması ise bu sembolün aynı zamanda antik çağa ait aryan güne$ tanrısının sembolü olmasıdır..ayrıca hitler'in üyesi olduğu "black order of thule" adını ta$ıyan okültist hareketin de sembolü gamalı haç idi..

    öte yandan kore'de günümüzde halen kiliselerde gamalı haç i$areti vardır,anti-christ kavramıyla özde$le$ip paganizmin sembolü olan bir i$aretin kiliselerde görülmesi ise ayrı bir ironidir..

    ares kelimesinden türeyen ve manası aristokrasiye tekabül eden aryanlığa gelince kökenlerinde hindistan ve iran vardır..hatta muhtemelen ilk aryanın derisinin siyah olması olasılığı generation x aryanistlerini hasta etmektedir..(bkz: alemde kendini tek sanmak) fikriyatıyla yola çıkan bazı almanlar 5000 yıllık bir i$areti kendilerine mal etmektedirler.. (bkz: ah be abi)
51 entry daha
hesabın var mı? giriş yap