şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
 • henüz 4 bin kilometre deneyimi olan 1.67 boyundaki eşime üç ay kadar önce gönül rahatlığıyla aldığımız motosiklettir. 52-53 kilo civarındaki eşim r 1200 gs üzerindeki 2 bininci kilometresini geçtiğimiz cuma akşamı tamamladıktan sonra 6 bin kilometre psikolojik sınırını aştığı için artçı olarak ilk defa bindiğim ve sürüş konforu açısından tayahhül bile edemediğim bir cihaz olduğunu kanıtlamıştır.

  motosiklet camiasında benim gibi sivriler tarafından "o kadar ağır enduro olmaz, olmaz olsun" şeklinde boklansa da, bu motosikletin neden bu kadar tuttuğunu eşim sayesinde net olarak söyleyebilirim artık.

  sürücünün hatasını maksimum seviyede absorbe eden başka bir motosiklet yok. ağırlık merkezinin yerin dibinde olmasından dolayı yaptığınız ters bir harekette motosikleti devirebilme gibi bir şansınız yok. bu sebepten dolayı, sürücünün teknik bilgisi veya yeteneğine göre değil, bilek kontrolü sayesinde ayakta kalabilen ve viraja yatabilen bir motosiklet. bu durum sürücü bmw r 1200 gs kullandığı süre boyunca her daim bir avantaj ancak, kullanan kişi 25-30 bin kilometre sonra motosiklet üzerinde değil, r 1200 gs özelinde deneyim sahibi olmuş sayılır; benim kanaatim bu yönde.

  zaten motosiklete bmw r 1200 gs üzerinde başlayan ya da ufak cc'den sonraki adım olarak bu motosikleti tercih eden kullanıcıların başka bir motosiklet kullanmama sebebi de bu olabilir. eşimin benim motosikletimi(1098'cc'lik bir desmo) kullanmaya çalıştığında "ay bunu yapamıycam, istersen senin artçın olayım" demesinin altında yatan sebep de bu olsa gerek. bmw r 1200 gs kullanan kişi kesinlikle motosiklet kullanmasını unutuyor / öğrenmiyor ya da tekniğini geliştiremiyor.

  toplamda 6 bin km deneyimi olan, 1,67 boyunda, taş çatlasa 53 kilo çekecek bir kadının 1,74 boyunda, 80 kiloluk bir ayıcığı o kadar rahat şekilde virajlara sokabilmesinin başka bir açıklaması yok. bu motosiklet inanılmaz bir cihaz. "zaten 1200 gs alıcam" diyen kişi, basit bir eğitimin ardından çok rahat bir şekilde r 1200 gs satın alabilir. beklemesine bence gerek yok.

  eşimde kullandığımız setup içinde alçaltılmış sele bulunuyor, bu sayede bıdık boylu biri bile rahatlıkla kontrol edebilir bu motosikleti, yere düşürmediği sürece! (şu tarihe kadar en az 6 defa motosikletini yerden kaldırdığım sevgili eşime buradan selam eder, akşam istediği bir şey varsa getirebileceğimi beyan ederim)
33 entry daha