şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • potansiyeli olan ama birçok yönden eksik kitap. olaylar hızlı ilerliyor, ana karakter çok çabuk değişiyor, ortada çok salak bir aşk* var, her şey hızlıca oluyor, yazar ana karakteri mary sue* yapmamak için çok uğraşmış ama yapamamış. distopik dünyadaki saçmalıklara değinmiyorum bile. ne bileyim the hunger games okuyun ille gençlere yönelik distopik eser okuyacaksanız.

    "goodreads birincisi olduysa bir nedeni vardır" diye aldım. verdiğim paraya, harcadığım zamana yazık. distopik bir dünya yaratılmış ama üzerinde çok durulmamış gibi, hep başka yerlerden alınma. ana karakter dengesiz. yani şöyle dengesiz, kaç yaşında hatırlamıyorum da atıyorum 18 yıldır aynı şekilde pısırık yaşayan hanımkızımız birden über cesur korkusuz bir kız oluyor. tamam kız divergent, anladık, birden fazla yönü olan biri yani (o distopyadaki insanların aksine). ama karakter gelişimi dediğin yavaşça ve detaylı olur. yazar bu kısmı bayaaaağı atlamış. kitaptaki aksiyon kısmı, çok da spoiler vermeyeyim, "bla bla and then the fire nation attacked" tadında hızlıca gelişmiş. romantizm desen... o esas kızla esas oğlan arasındaki çekimi hissedemiyorsun.

    belki de bu sefer beklentimi yüksek tuttuğum için bu kitabı beğenmedim sözlük. aslında beklentimi düşük tutarım bu tür kitaplarda. ama goodreads'te dahi bu kadar beğenilince...
172 entry daha