şükela:  tümü | bugün soru sor
295 entry daha
  • hani ailede çocuklara tutacağı takımla ilgili anlamsız bir baskı vardır ya, enişten ister ki a takımlı olasın, dayın ister ki b takımlı olasın, bana da vurmuştu çocukluğumda. rüzgar nereden eserse oraya eğilirsin ya kimseyi kırmamak için, öyleydim ben de. bu nereye gitsem değişmedi. 8 yaşımdayken kendi hayatımla ilgili sadece bana ait olan ilk kararı vererek beşiktaşlı olmayı seçtim. çünkü beşiktaş farklıydı. kavganın dövüşün dışındaydı. başka takım taraftarları birbirlerini yerdi ama herkes başka görürdü beşiktaş'ı. ben beşiktaş'ı kazandığı kupadan, şampiyonluktan değil bu farklılığından ötürü sevdim. benim gibi de onlarca insan olduğuna inanıyorum.

    aradan bu kadar sene geçince görebiliyorum ki benim jenerasyonumda beşiktaş'ı "farklı" kılan süleyman seba'dır. bilmiyorum yetişirken saray görgülü halası ve eniştesinin yanında olamasından mıdır ama terbiyesi -kendisi defolun kelimesini aktarmadan önce bile afedersiniz der-, haysiyeti, karizması ile pırıl pırıl bir adamdır süleyman seba. veda ederken söylediği gibi 97 yıllık camianın 57 senesinde bilfiil, ondan sonraki 13 yılındaysa gönlüyle hep vardır. her ne kadar önce kabul etmese, "beşiktaş'ın tek onursal başkanı hakkı kaptan'dır" dese de beşiktaş'ın ikinci onursal başkanı olmuştur rahmetliyle birlikte. 22 kupalık sportif başarı bir kenara, 1 nisan 1984'ten o kara 13 şubat 2000 gününe kadar beşiktaş'ın başında kalmış, kulübü pislikten, çamurdan uzak tutmuş bir adamdır. sağolsunlar son 10 senelik dönemde gelen basiretsizler yüzünden çolun çocuğun ağzına düşürülen "beşiktaşlı duruşu" o ve onun gibiler sayesinde var olmuştur.

    "1984 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla geldiysem, bugün de huzurlarınızda aynı heyecan ve duygularla başım dik, gönlüm rahat ve huzur içerisinde sizlere veda ediyorum."

    nazarımda, memlekette süleyman seba kadar güzel adam yok denecek kadar azdır.

    sevinmek için sevmedik! allah sizi başımızdan eksik etmesin büyük başkan, biz bu kulubü siz ve sizin gibiler sayesinde sevdik. geç de olsa doğum gününüz kutlu olsun. hoşlanmazsınız biliyorum ama ellerinizden öpüyorum.
1097 entry daha