şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • finansal matematik analizlerinde , kalite ile karlılık arasındaki bağlantıyı konu edinen bir teoriye ait ana fikrin , ecnebi dilde kısaltılmış hali. " b is t ! " . b ; taklit (bogus) , t ; çöp (trash). ana fikrin tercümesi "taklit değersizdir"e denk gelir ki ; değerden yoksun bir ürüne yada hizmete altın semer vursan ne fayda !

    fason imalat yapmakla geçimini sağlayan ülkelerde pek iplenmediği gözlemlenen bu teori , pasta cila meraklısı zihinlere de aşina değildir doğal olarak. hatta bazı teorilere karşı yaradılıştan gelen bir tepki beslemekte olan memleketlerde , teoriden bile sayılmadığını söylemek yerinde ve tadında olacaktır. ( tezat sayıp hor görmez iseniz bu kısımda belirtmek zorundayım ; kanaatimce doğrusu da budur !?)

    tanım yaparken göz yormak istemeyen endişeli entari sahibi , sermaye hareketleri ve türev piyasalar alt başlığında ele alınan ve üstüne alınılmaması gereken ilgili teori hususunda , şu ata yadigarını ekleyerek konuyu noktalamak ister ki ; " insan menkul kıymetini bilir " sevgili okur.
135 entry daha