şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
 • bugün, operatöre feci ayar vermeme vesile olmuş müşteri hizmetleri nosu.

  kendileriyle yaklaşık 2 yıldır zorunlu olarak çalışıyorum. zorunlu diyorum çünkü iş değiştirmeme rağmen önceden ve şuanki işverenim de bu bankayı kullanıyor. burdan anladığım da sanırım bi bizi s.kiyolar.

  şimdi efendim; 1 ay önce ben bu bankanın internet bankacılığı uygulamasını android telefonuma indirdim. şifre vb. içinde müşteri hizmetlerini aradım. diyalog aynen şu;

  -iyi günler, internet bankacılığı için şifre istiyordum
  +üzgünüm, şubeye gelmeden yardımcı olamayız
  - nasıl yani? internetn bankacılığımı aktifleştirmek için mesai saatinde bankanıza mı gelmem gerekiyor?
  +evet deniz hanım
  -peki sizce ben internet bankacılığını neden kullanıyorum? mesai saatleri içinde kendim de mesaide olduğumdan olabilir mi acaba?
  +güvenliğiniz sebebiyle böyle bir politikamız var deniz hanım

  hadi buna peki

  1 hafta önce kredi başvurusu için kendilerini aradım. bankanın hem maaş hem kredikartı müşterisi olduğumu hatırlatmakta yarar var.
  -merhaba kredi başvurusunda bulunmak istiyordum
  +güvenliğiniz sebebiyle bu şekilde işlem yapamıyoruz deniz hanım, lütfen şubemize geliniz.
  -sonucunu bilmediğim bi başvuru için şubenize gelemem takdir edersiniz ki. başvurumu yapın, onay geldiği takdirde gün içinde gelicem
  +deniz hanım, şirket politikaları ve güven....(bir de nasıl çirkef, nasıl hadsiz. kendileriyle tartışmamak adına; bunun ikili bir diyolog olmadığını ve olmasından hoşlanmıyacağımı, müşteri olarak nasıl bir yol izlediklerini anlamaya çalıştığımı, bu yüzden sorularıma daha sukunetli cevap verilmesini de rica ettim)ba ba ba.kıçı kırık kurumsala ba.

  şimdi de bugün tarihli aranmama geliyoruz.

  sabah arandım ve über sistemleri hakkında bilgi verme isteğinde olduklarını anladım. musait değilim dedim fakat benden musait olacağım saati istemeleri yeterliydi (geçmiş tecrübelerden bu saati verdiğiniz takdirde en yapışkan eski sevgiliden daha yapışkan olacaklarını biliyordum)
  taam la..taam..dinliyom.anlat dedim.

  başladı anlatmaya, biz özel sektör çalışanları iş güvencemiz olmaması sebebiyle, kendilerine verilen aylık cüzi bir ücret karşılığında bizi sigortalıyorlarmış. hani olurda işten atılırsak falan faizi mi durduruyolarmış, ödemeyi mi taksitliyolarmış birtakım "paragöz" şeyler. dinliyo gibi yapıyordum ki (tabi bu sırada arada bi baba adı, dogum yılı gibi bilgiler veriyor)..bıdı bıdı onaylıyor musunuz? dedi. neyi onaylıyor muyum? dedim. sigorta başlatılmasını dedi ;

  şimdi bu onun bunun cocukları bana telefon aracılığıyla internet bankacılığı şifresi vermiyorlar "güvenlik"sebebiyle, hadi onu geçtim basit bi kredi çıkar mı/ çıkmaz mı bakamıyor, yine güvenliği bahane ediyor. ama benim kartımdan ayda harcadığımın bilmem ne kadarını sigorta masrafı olarak alacakken bu bütün güvenlik açıklarını "über" bi şekilde hallederek, kullanıcıdan bir "he" ile işlemi yapıyor. bende açtım ağzımı yumdun gözümü. kendilerinin nasıl 21 yy tefecisi olduğundan. bir yy önce ölüyiyici adam olacak insanların nasıl "kurumsal" adı altında bütün etik, ahlak dan yoksun olduklarından. her ay beni arayıp utanmazca darlamaları, zorlamalarından,kendileriyle "mecburiyet" dışında hiçbir ilişkim olamayacağından, söylendim. kadın bana "anlıyorum deniz hanım, ama kampanyamız çok uygun gerçekten" dedi. telefonumu kapayıp o karıya da küfrettim. asgari ücrete ruhunu sattığı için, söylenenlere kulaklarını kapatıp robot gibi ondan talep edileni yaptığı için.
29 entry daha