şükela:  tümü | bugün
99 entry daha
  • aslında yanlış anlaşılan bir konu var sanırım. bir insanı değiştirmeye çalışmamak, aslında birini olduğu gibi kabul edip, seni üzmesine, istikbalini karartmasına izin vermek değil.

    birini olduğu gibi kabul edersin. onu, o yapan tüm detaylarla. çünkü sen zaten onu bilerek sevmişsindir. değiştirmeye çalışırsan, organik bir birlikteli olmaz. müdahale edilmiş, detaylarıyla oynanmış bir şey olur.

    ilişkilerde, çiftlerin hatalı, kusurlu yanları olabilir. bu tek taraf için değil, iki taraf için de geçerli. lakin diyorum ya, buna ne derseniz deyin, organik bir ilişki deyin ya da homojen bir ilişki deyin. size kalmış. başlarda zordur. çünkü alışmak zaman alır. sizi yorabilir. üzebilir de. zamanla anlaşmaya başlarsınız. birbirinize güvenir, çok seversiniz. işte o zaman her şey kendiliğinden değişir. değişmek derken, aslında her şey aynı kalır ama ilişkisine göle şekillenir. mutlu bir birlikteliğin sırrı da aslında sanırım burdan geçiyor. erkek ile kadın, birbirine karıştıkça güzelleşiyor her şey.

    deneyin, göreceksiniz. azcık sabır, biraz saygı. bolca emek. kısık ateşte olsun.
344 entry daha