şükela:  tümü | bugün
274 entry daha
 • absürt komedinin oz'udur bu dizi. philadelphida irlanda barı işleten dört(2.sezonda devito'nun katılmasıyla 5 oluyor) kafadarın, artık ne kadar kafadar denirse bu dengesizlere, seinfeldvari maceralarına konuk oluyoruz fakat bu maceralar seinfeldaki gibi ne masum ne de olası. sürekli saçma sapan konulara takılıp kalan kahramanlarımız her biri kendi ekstrem karakteri dahilinde çözüm üretmeye ya da çıkar elde etmeye çalışıyor. bencilliğin had safhada olduğu bu 'arkadaş' ortamında kaos eksik olmayan yegane unsur hatta oyleki eğer diziyi hiç izlememiş birine bizimkilerin yine saçma sapan bağrıştığı sahnelerden birisini izletirseniz izleyen kişinin diziye başlama olasılığı yüzde 30 düşer fakat tüm bu kaos, bencillik, çıkar çatışmaları, güvensizlik ortamı diziyi oluşturan yegane olgular. böyle bir ortamda karakterlerin tabii ki normal olması beklenemez. birbirlerinden nefret eden fakat bir türlü ayrı kalamayan hepsi birbirinden ekstrem karakterlere de değinmek gerek.

  charlie kelly: dizinin en manyak karakteri namı diğer wildcard. okuma yazması olmayan bu arkadaş geceleri yatmadan önce uhu çekip kedi maması yer çünkü bunun kedi istilası yüzünden uyuyabilmenin tek çaresi olduğunu düşünür fakat istilanın sebebinin kedi maması olduğu akledebilecek mental yetilerden yoksundur. beşlinin en saf karakteridir genelde mac, dennis ya da dee'nin manipülesine uğrar.her ne kadar beşlinin en saf karakteri dahi olsa aşık olduğu garson kıza kavuşabilmek için anası dahi siktirmeye göze alır ve kendisinden beklenemeyecek incelikte ve zekilikte planlar yapar. bali, uhu, çakmak gazı gibi bilumum madde çeker fakat bu maddelerin etkisinde yazdığı dayman gibi bir başyapıta sahiptir.
  muhtemelen benim gibi iasip izleyen çoğu kişinin favori karakteridir fakat o da diğerleri gibi kanka olunacak cinsten bir adam değildir ama yine de muhtşemdir.

  wildcard bitches

  greenman

  ronald 'mac' macdonald : beşlinin kas gücü ve beyni olduğunu söyler ama aslında beşlinin malıdır. özellikle karate ustası olduğu sanrılarıyla yarar.kendisi gerçek manasıyla bir motherfuckerdır. dennis ve dee'nin annesiyle güya arkadaşı olan frank'in eski karısıyla yatar. dizinin genelinde dennis'in etkisi altındadır aynı zamanda da oda arkadaşıdırlar fakat dennis evlendiği vakit mac'e haber dahi vermeden onu evden kovar.fakat rob mcelhenney bu aptal karakteri öyle oynar ki kendisinin dizinin yaratıcısı/yapımcısı/yazarı olduğunu öğrendiğiniz vakit inanmanız pek de kolay olmaz.rob mcelhenney sırf komik olduğunu düşündüğü için bu karakter için sezon arasında 25 kilo almış bir dahaki sezona da 25 kiloyu vermiştir.

  master of karate

  dennis reynolds: beşlinin en manipülatif olanı genelde istediklerini elde etmek için kimseyi manipüle etmekten kaçanmaz fakat isteklerine ulaşamadığı zamanlarda büyük psikolojik çöküşler yaşar. onunda geri kalanlar gibi büyük karakter kusurları vardır bunların en öne çıkanı ise narsisizmdir sürekli i am a golden god diye dolaşır ama mac'den başka kimsenin siklediği yoktur kendisini.her ne kadar bencil,kibirli ve adi bir karakter de olsan tüm gençliğe bir kadını duygusal olarak nasıl yokedebileceğini aşama aşama anlatan d.e.n.n.i.s. system gibi bir şaheser bırakmıştır.

  dee reynolds: mac'ı oynayan rob mcelhenney'in eşi kaitlin olson tarafından can verilen mac ve dennis vari bir karakterdir namı diğer bird. o da tıpkı mac gibi sanrılıdır hala oyuncu olabileceğini düşünür ve dennis gibi kendini çok güzel bulur fakat grubun en siklenmeyen en çok dalga geçilen ve hiçbirinin güzel bulmadığı bir karakterdir genelde tek tabanca takılır. hatırladığıma göre kaitlin olson için sonradan yazılmış bir karakterdir bu yüzden ana karakter olmasına rağmen hep bir yan karakter muamlesi görür. dizide olmasa eksikliğinin hissedileceğini düşünsem de aklıma şundan başka yardığı sahne gelmiyor ama yine de olmazsa olmazdır.

  frank reynolds: diziye ikinci sezonda katılan dizinin en çirkin ve iğrenç karakteridir. kendisi charlie'nin ekürisidir ve beraber türlü türlü iğrençlikler yaparlar hele who pooped the bed bölümde hangisinin daha iğrenç bir orospu çocuğu oldu görülebilir. kendisi çok zengin olmasına rağmen charlie ile birlikte sidik kovaları ile dolu olan harabe bir apartman dairesinde kalır. fazla kilolu sevgilisi ile çöp konteynerın da sevişmekten ve sırf dennis'e ibnelik olsun diye lamborghini alıp içine sıçmaktan zevk alır.charlie ile birlikte en çok güldüğüm karakterdir hele kendini asıp boynu kalın olduğu için ölmediği sahne vardır ki kopartır

  yan karakterlerde ana karakterler kadar manyak ve muhteşemdir

  rickety cricket: işinde gücünde bir rahip iken bizimkilerin sayesinde önce işinden olmuş sonra evsiz kalmış, uyuşturucu sattırılıp bağımlı edilmiş, revolver ile elinden vurulmuş ve bacaklarının kırılmasına sebep olunmuştur dizideki en şansız karakter fakat intikamını şu şekilde almıştır orospu dee'den.

  gail the snail: dee ve dennis2in iğrenç kuzenleri. bizimkilerin yakasına yapıştığı vakit sülük gibi yapışmasıyla ünlü tek çare tuzlamak. ama oynayan bacıya helal olsun bilmeyen birine göstersen sülük la bu der.

  mcpoyle kardeşler: liam, ryan ve margaret ensest ve dünya çirkini kardeşlerdir. charlie ile sürekli bir dertleri vardır ve ara ara intikam peşinde koşarlar. kardeşlerin üçü de dennis'i sikmey niyetlidir. bu adamların olduğu bölümler başka güzeldir sürekli iç çamaşırı ve bornoz ile gezerle ve süt içerler.görüldükleri her sahnede ayrı yararlar 1 2

  özet: mutlaka izleyin, izlettirin. özellikle dertli olduğunuz anlarda six pack alıp açın it's always sunny in philadelphia'nın herhangi sezonu ne dert kalır ne tasa. muhteşem ötesi bir şaheser
716 entry daha

hesabın var mı? giriş yap