şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • kafası karışık bir esnaf... asıl derdi ekmek parası olmakla birlikte, 60 yıl doğuda yapılanlara niye ses etmediniz diyerek de kendi kimliğine zulmedildiği dönemlerin hesabını araya katarak eylemciyi kendi dünyasında "tutarsız" bir yere konumlandırmaya çalışıyor. halbuki elinde sadece karanfil tutup gayet sakin bi şekilde karşıdakini dinleyen eylemci arkadaş ve onun gibi düşünenlerdir en başta küçük esnafın etnik kimliğine bakılmaksızın kazanmasını ve büyümesini. küçük esnaf süreç içerisinde kazanamaz olduysa belli noktalarda, nedeni polisin başından beri uyguladığı abartılı şiddettir.

    elini vicdanına koysun ve oradakilerin bir an için gezi parkı eylemcileri olmadığını apo'nun serbest bırakılması ya da çözüm süreci için eylem yaptıklarını düşünsün aynı eylemlerin yine 30 gün bu minvalde yapıldığını düşünsün, o zaman kazanamadığı için gene ses eder mi ? yoksa umrunda olmaz mı?

    ha eğri oturup dürüst konuşalım delikanlı olalım, hükümet zaten aynı eylemi kürt hareketi yapmış olsa, bu denli şiddet uygulayamaz, salya saçamazdı. o da akp'nin asıl derdinin üzerine bilgi ve gerçek hak arayışı ile gelenlerle olan büyük kinidir ya o başka ve uzun bi konu.
133 entry daha