şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • freeletics için spor türü demek bence abese kaçıyor; açıklıyorum.

  bu durum saatte 10 km hız ile 5 kilometre koşma sporu demeye benziyor, ama böyle bir spor var mı? yok. olsa olsa koşu sporu dersin ki müsabaka sporlarından bahsediyorsak koşunun da dereceleri var, ki freeleticsin herhangi bir müsabakası da yok.

  p90x yada diğer programlar ne kadar spor türüyse freeletics de o kadar spor türüdür.

  peki freeletics nedir?

  günümüzün hızlı dünyasında spora vakti olmayan ( ki en büyük yalan sekse vaktin var da spora yok mu, sadece önceliğin değil ) , tembel, konforuna düşkün, spor salonuna gitmek istemeyen, gitmeye parası olmayan yahut hayatına bir challenge katmak isteyen insanlara yönelik sadece ve sadece bedeninizi kullanarak - bir bara da ihtiyacınız olacak muhakkak- yapabilceğiniz egzersizlerden oluşan bir güç ve kondisyon programı, fitness da dersek ayıp etmiş olmayız.

  ama eğer ki tembelseniz, üşengeçseniz hiç size göre olan bir program değil.

  programın ağırlığı burpee squat şınav mekik barfiks gibi olaylar. bar brothers, street workout from eski sovyet ülkeleri videolarındaki alengirli hareketlerden de değil. bildiğimiz adi dandik squat burpee şınav vs.

  ama tüm mücadeleler zamana karşı veriliyor ve eğer zamana karşı yarışıyorsanız asla şampiyon olamazsınız. bu nedenle de size sürekli gelişme imkanı sunuyor. derecenizi bir kaç saniye olsun geliştirmek çok çok büyük efor istiyor. denedim bir egzersiz programını ve gerçekten eşşekten düşmüş kadar oldum.

  özetle ; no fancy equipments, all u need is a focus..

  tek başına spor yaparken sıkılmayanlar, hoplayıp zıplamayı spor olarak görenler, kalbinin hızlı çarpmasından keyif alanlar, zamana karşı yarışmak için can atanlar için bire bir.

  p90x mi freeletics mi dersen; freeletics. sebebi de basit, arkasında bir felsefesi düşüncesi var. amsalaklara karı kız ortam vaad etmiyor. yoksa hepsi işe yarıyor :)
118 entry daha