şükela:  tümü | bugün
74 entry daha
  • antibiyotik ya da doğum kontrol hapı kullanan, şeker hastası, hamile, genellikle sıkı, zor havalanan sentetik giysiler giyen, naylon iç çamaşırı giyen, islak mayo ile oturan ya da terli spor giysileriyle dolasan, sık sık genel duş ya da hamamlarda yikanan, parfümlü tuvalet kağıdı ya da parfümlü hijyenik pet kullanan, sik sik klorla temizlenen havuzlarda yuzen, tuvalet sonrası temizliğinizi arkadan öne doğru yapan ya da vajinal temizligini ozel vajina temizleme jelleri yerine sabunla yapan kadinlarda gorulme ihtimali cok yuksektir.

    krem/jel tedavisi mantarin ilerlememis safhalarinda ise yariyor. normalde tedavisi alttan ustten olan bir kadin hastaligi. alttan mindiga vajinal fitili sokar, ustten de antibiyotigini alir oturursun asagi. sozum sozlugun kukulu, mindikli ablalarina: jinekologa gitmekten utanmayin. aksin, koksun. adamlar yillarca bu isin egitimini aliyor, sabahlara kadar okuyup dirsek curutuyorlar.

    akinti peynir kesigi goruntusunde oluyor ve vajinal bolgede haril haril bir kasinti olusuyor. vajina dudaklarini kasimaktan olusan iki kucuk tasak benzetmesi maalesef abarti degil.

    ayrica uzun sure tedavi edilmezse kisirliga bile neden olabilen bir hastalik.
130 entry daha