şükela:  tümü | bugün
791 entry daha
 • bir avrupa kulübünde oynayan futbolcunun en büyük hayali nedir? takımıyla şampiyonlar ligini kazanmak. kazandı mı? evet.
  bir futbolcunun milli takım kariyerinde en büyük hayali nedir? dünya kupasını kazanmak. kazandı mı? evet.
  güney amerika'da forma giyen bir futbolcunun kupa bazında en büyük hayali nedir? copa libertadores'i kazanmak. kazandı mı? evet.
  brezilya milli futbol takımında oynayan bir futbolcunun hayali nedir? dünya kupası ve copa america'yı kazanmak. her ikisine de kazandı mı? evet.
  (en çok takip edilen turnuvalardır bunlar, ronaldinho bu başarıların hepsinde başrolde oynayan futbolcudur. kazandığı kupalar bunlar bu yüzden efsane demiyoruz, bunlar kazanılırken katkısından da söz ediyoruz. ama okuyup anlayabilme zor şey galiba.)

  premier league tamam dünyanın en kaliteli ligidir fakat ronaldinho zaten kariyeri boyunca ingiltere'de oynamadı. oynasaydı zaten eminim onu da kazanırdı. ayrıca henüz 2-3 hafta önce izlediğiniz konfederasyon kupası'na copa america şampiyonu da katılmaktadır. hani bir sike yaramaz ya o şampiyonluk ondan dedim. sen brezilya veya arjantin futbolunu takip etmeyebilirsin ama avrupa'da güney amerika liglerini takip eden bir hayli insan var. türkiye'de sözde futbolseverler bilmez ama brezilya ve arjantin ligini hatta penarol'ün maçları hakkında bile fikri olan baya insan var.

  kendisi zaten efsanedir. özellikle avrupa futbolseverlerin kendisine karşı çok büyük saygısı vardır. messi'nin, ronaldo'nun vs nefret edenleri vardır fakat ronaldinho'nun bulamazsınız. her futbolsever kendisini sever, saygı duyar. brezilya'ya neden gittiğini bilmeyenler düşüş yaşadığını düşünebilir. fakat annesi kanser olduğu için brezilya'ya dönmek istedi. bir şey bilmiyorsunuz bari fikirde de bulunmayın.
2234 entry daha
hesabın var mı? giriş yap