şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • oldukça yüksek varlık gösteren bir yazar. entrylerini birbirlerine referans göstererek ve yazdığı başlığa genellikle birden fazla kere yazarak da gösterdiği varlığı arttırıyor.

  sözlüğe kayda değer şekilde vakit ayırdığını görebiliyorum bu trafiğinden. kendi işini yapıyor veya emekli olsa gerek. normal maaşlı çalışanın ayırabileceği vakitler değil bunlar.

  şurada iki tane birbirine çok benzeyen, gezi eylemcilerinin sık karşılaştığı bir argüman olan "siz polis şiddeti görmemişsiniz" argümanını kullanan entrysini okudum:
  (bkz: #35726842)
  (bkz: #35727056)
  entrylerin metinlerinin aynı olup (biri yarım kalmış) videolarının farklı olması da burada dikkat çekici bir konu. doğrusunu kendi bilir ama önce entry yazılıp sonra uygun video aranmış bulunmuş, arada karar değiştirilmiş gibi.

  yine aynı entrylerde, bu videoları izleyip bunları girdiği tarihe kadar polise antipati beslediği ima edilmiş. bir nevi "ben de polisin şiddetini aşırı buluyordum ama şimdi kararımı değiştirdim" mesajı veren entryler. tarzında genel olarak bunu görüyorum, karşısındakini de anlar görünerek cehalet ile itham edici bir üslup. öyledir demiyorum, ama "gezi'yi başta ben de destekliyordum" çizgisinde beyanları var ise şaşırmam.

  ancak burada daha eski tarihli şöyle bir yazısını daha görmek mümkün:
  (bkz: #35725748)
  burada da polis sevgisi teması söz konusu. üzerinde durulmaya değer bir durum mudur bilemiyorum ama bir tutarsızlık var sanki.

  bir de erdoğan savunucusu olmadığını göstermek için iktidarı övdüğü entrylerinde referans verdiği eleştirel birkaç entrysi de var. ancak yine aynı yazar recep tayyip erdoğan'ın hayalindeki türkiye başlığını açıp, ilk iki entrysini de girmiştir ve bu entryler erdoğan'ın demokratik ve aydınlık yarınlar hayal ettiğini belirten entrylerdir.

  şimdi başlığa dönüp baktığımda bu entrylerin silinmiş olduğunu; ve başlığın, aşağıdaki daha hakaretamiz entrylerin sahiplerinin başına bırakıldığını görüyorum. acaba amacı zaten bu muydu? orada gerçek bir tartışma konusu olmadığı için zayıf argümanlarla erdoğan'a yüklenilen bir başlık oluşturup, daha sonra bir biçimde bunu değerlendirmek niyetinde miydi? muhtemelen hayır. peki nedir o zaman? bilemiyorum.

  benim için muammalarla dolu bir yazardır. hakkında somut bir ithamım yok, ancak kendisinden tekinsiz bir elektrik alıyorum. güzelce vakit ayırsam ve bütün yazılarını incelesem belki haksız belki haklı çıkacağım bu sezgimde, ama kendisi de hemfikir olacaktır ki vaktimi böyle kullanmamın kimseye bir hayrı yoktur. hakkına hayırlısını diliyorum.

  edid: boş beleş nefret söylemi yapan birisi değil, tepeden bakmakla beraber insan yerine de koyuyor muhatabını. hunharca yüklenmişiz kendisine, bir hata ettiysek kusurumuza bakmasın.
56 entry daha