şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • cenk akyol ve enes kanter'den sonra beni heyecanlandırabilen yegane oyuncu. cenk akyol beklentilerin epey altında kaldı, enes'in ne yapabileceği meçhul bakalım furkan neler yapabilecek.

  bileği gerçekten çok düzgün üst üste şutları eli titremeden yolluyor. ibrahim kutluay'dan sonra uzun süredir bu yapıda bir oyuncunun hasretini çekiyoruz, mükemmel olan uzun rotasyonumuz belirli br yere kadar bizi taşıyabiliyor ancak kısa rotasyonumuzun yetersizliğinden hep bir yerde tıkanıp kalıyoruz bu açıdan furkan'ın gelişimi milli takımımız için çok önemli.

  peki furkan bu kısa oyuncu eksikliğini kapatabilir mi, eğer yetenekleri ve potansiyelini korursa fazlasıyla evet. ancak alt kategorilerden üst kategoriye geçiş her zaman sıkıntılı olmuştur. mental gelişimi bu konuda belirleyici olacak, cenk akyol gibi muhteşem bir örnek var önünde, o ne yaptıysa yapmaması gerekiyor ki ileri de başarılı olsun.

  önmüzdeki 5 sene içerisinde şöyle bir beş izlememiz hayli olası,

  pg:kenan sipahi/berk uğurlu
  sg:furkan korkmaz/cedi osman
  f:okben ulubay/emir preldzic
  pf:metecan birsen/ersan ilyasova/furkan aldemir
  p:enes kanter/ömer aşık/egemen güven

  eğer bu oyuncular potansiyellerini sahaya yansıtabilirlerse altın çağımız olan 77/78/79 kuşağını başarı anlamında geçecekler gibi duruyor. ama dediğim gibi basketbol sadece fiziksel yeteneklerle oynanan bir oyun değil, mental gelişimin belki de en önemli olduğu oyun. bu nedenle bu genç arkadaşlarımızın mental açıdan gelişimi çok önemli milli takımın geleceği açısından.
1852 entry daha