şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
  • aegee dediğin şey, içinde üniversite öğrencilerini barındırır. bu öğrenciler her sene 5 milyon civarı* bir aidat ile bu toplulukta barınırlar. bu oluşum acayip hiyerararşieuk* bir yapıya sahiptir. yani bir başkan, bir yönetim kurulu, bir denetleme kurulu v.s. v.s. vardır. her sene genel kurul toplanır, yönetim değişir, önceki yönetim aklanır, bütçe aklanır, devlet gibi mübarek tüzüğü bile var.

    neyse bir de altında çalışma grupları vardır ki bunlar 3 etkin üye bir araya gelip, ben bonbon şekerini çalışmak istiyorum diye yönetim kurulun sunularak açılır. deli bir sunum yapılır, herkese bonbon şekeri sunulur ve eğer kuruldan geçerse, her hafta bu çalışma grubuna katılmak isteyenler toplanır ve "ne olacak bu bonbon şekerlerinin hali?" konusu tartışılır. ordan biri atlar, uluslararası bonbon şekeri konferansı düzenleyelim der ve bunun üzerine yapılan çalışmalar, sponsorların götünü yalamalar, sonucunda bol miktarda temiz sponsor götü ve bir bonbon konferansına sahip olunur. her yerden insanlar konferansa gelir, bonbon şekeri yiyip, önerileri dinler, sponsorların götleri ne kadar temiz kontrol eder.

    bu konuyu da atladıktan sonra etkin üye kavramına projektör tutmak isterim. etkin üye kişisi, sanırım en az 1 sene aegeede göt yalamış, iç eğitim denen 3 saat boyunca deli gibi aegee hakkında bilgi yüklemesi yapılan boka katılmış olan kişidir. yönetim kuruluna sunulur ve yönetim kurulu bu kişinin seçme, seçilme, sıçılma, alenen sevişme hakkının olduğunu ilan eder. bu kişi etkin kişidir. seçer de sıçar da. ona göre
29 entry daha