şükela:  tümü | bugün
254 entry daha
  • ilginç bir kitap.

    öncelikle şunu söylemek lazım türk edebiyatında eşi benzeri olmayan bir tarz. dünya edebiyatında ise oldukça fazla eşi benzeri hatta sıradan bir tarz.

    kitabı okumaya başladığınıdan itibaren iki süper insanla karşılaşıyorsunuz. kitabın tanımlamasıyla barbarlıklarıya ünlü liberyalı askerleri saniyesinde boğazlayıp öldürebilen, uyuşturucu kartelleri alteden garip 2 türk ve bu türkler henüz 30 yaşında bile değil.

    bu türklerin derdi zamanla açığa çıkıyor, yaşamdan umutlarını kesmiş ne zaman öleceklerinin planlarını yapıyorlar. bir arkadaşım vardı bir entiriye de yazmıştım ama şimdi hangi entiri bulmam zor. 20'li yaşların başında, herşeyden umudunu kesmiş bir arkadaşım hergün 2 şişe şurubunu (sonra yasaklandı zaten bu şurup) içerdi. yaptım hesabımı 25 yaşında öleceğim ben derdi. ama o ölümü bekleyiş hareketliydi öyle yataktan çıkamama durumu yoktu. elbette liberyalı askerlerin boğazını kesmezdi ama hep dışarıdaydı hep sosyaldi ama 25 yaşında ölecekti. böyle öleceğini bekleyen iki tip. kazanılan milyon dolarlarla bmw parçalayan, en lüks otellerde en lüks kadınlarla sürekli seks yapan 2 tip.

    açıkcası nerden bulaştım bu kitaba dedim, direnmeye çalıştım . direndikçe daha güzel geldi kitap, konusundan çok insan analizleriyle durum analizleriyle, yazar kendisini hissettirmeye başladı. durun sadece 2 süper insan yok ben de varım demeye başladı. böyle böyle sürükledi roman.
530 entry daha
hesabın var mı? giriş yap