şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • genelde kullanıcının sabote edip içine edebileceği hatta her fırsatta edildiğini iddia eden şoförler var."adam çağırıyo evine kadar sonra bi bakıyosun iptal etmiş abi" deyiveriyorlar. e haksızda sayılmazlar. ama bir kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim ki kendileri de çok masum değiller. zira taksicilik mertebesinin nasıl çıkarcı insanlardan oluştuğunu bilenler bana fazlasıyla hak vereceklerdir. olay 2 defa şu şekilde vuku bulmuştur:

    uçuşa az bir süre kala havaalanına gitmek üzere evden çıkarken bitaksi açılır, taksi çağrılır. merdivenlerden inerken gelecek olan taksinin plaka bilgileri soförünün adına bakılır, bu arada "vay bee hayat teknolojiyi kullanana nasıl kolaylaşıyor yeeaa" tarzı şımarık cümleler kurulur. kapının önünde beklenir. bu sırada taksinin haritada konumu takip edilir. araç an be an bana yaklaşmaktadır. en son aracın sokağın ucunda belirmesi beklenirken birden çağrının iptal edildiği mesajı belirir telefonda. bunun meali şu'dur: taksici yolda kendisini çeviren başka müşterilere gideceği yeri sorup , mesafenin de cazip gelmesiyle beni gözden çıkarmıştır. olan benim 10 dakika mal mal sokakta gelmeyecek bir taksiyi beklememe olmuştur. uçuşum riske girmiştir.

    demek ki neymiç ; taksici milleti teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, şartlar ne kadar düzelirse düzelsin yine aynı ... yine aynı... . boşlukları siz doldurursunuz artık.
691 entry daha