şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
  • "...kazara ölümsüz olmuş sonsuza kadar uzatmalı wowbagger için başlangıçta her şey eğlenceli idi. tehlikeli yaşayarak, riskler alarak, yüksek kazançlı uzun dönem yatırımlardan büyük karlar elde ederek ve en önemlisi de herkesten daha uzun yaşayarak gününü gün ediyordu.

    ama sonunda pazar öğleden sonraları, saat 2.55'ten itibaren, o gün yapılabilecek gerekli tüm banyoların yapıldığını, gazetelerdeki herhangi bir paragrafa ne kadar uzun bakarsan bak okuyamayacağını ya da sütunlardan birinde önerilen devrim yaratacak yeni ağaç budama tekniğini hiç bir zaman kullanmayacağını, saatin akreple yelkovanının durup dinlenmeksizin dörde doğru ilerlediğini ve az sonra ruhun o uzun karanlık çay saatinin başlayacağını fark ettikten sonra üzerine çöken o korkunç huzursuzluk hissiyle başa çıkamaz olmuştu.

    yani wowbagger için işler monotonlalşmaya başlamıştı. eskiden başkalarının cenazseinde takındığı neşeli tavırları kaybolmaya yüz tutmuştu. genel olarak evren'i ve özel olarak da içindeki herkesi küçük görmeye başlamıştı..."

    -- douglas adams, yaşam evren ve her şey.
21 entry daha