şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • hadi, keyifli günümdeyim bilimsel bilgi gireyim.

  efendim, vajina penis gibi sabit büyüklük ve çapa sahip bir organ değildir. ideal şartlarda, ilişki veya cinsel heyecanın yaşanmadığı dönemlerde ortalama 7,5 ila 10 cm arasında bir derinliği (uzunluğu) olur. ancak, ilişki sırasında hemen her kadının vajinası rahatlıkla 18-20 cm, hatta daha fazla derinliğe ulaşabilir.

  buradan birşey farketmiş olmalısınız; 10-12 cm uzunlukta bir çük, sıradan bir kadının tüm vajinasını doldurmaya yetip de artıyor. 20 cm de aynı işi yapıyor, bir fark yok.

  madem bilgi içerikli entry giriyoruz, devam edelim. vajinanın derinliğini söyledik. ama çapı ne?

  vajinanın ideal veya şudur diyebileceğimiz bir çapı yoktur. sıradan bir genç kızın vajinası 3 cm'den 8 cm çapa kadar rahatlıkla esneyip genişleyebilir. bu durum, "kuruluk" olmadığı sürece, partnerinin penis çapı ne olursa olsun kadına rahatsızlık veya ekstra haz vermez. niye? çünkü her şart altında vajina penisi sıkıca sarmalar. çapı verdik, pi'yi 3 alıp vajina iç çeperinin çevresini de siz hesaplayın.

  şimdi bu organ nasıl oluyor da böylesine esnek olabiliyor diye soranlarınız olacak, onu da cevaplayalım; lan hıyar! böyle esnek olmasa, o koca kafan nasıl çıkacaktı oradan?
8 entry daha