şükela:  tümü | bugün soru sor
788 entry daha
  • 2 yıla yakın bir süredir severek kullandığım telefonum.

    root yaptıktan sonra gelen bir sürü güzel yetki sonrası çeşitli romlar yükledikçe ve denedikçe daha da keyifli gelmekteydi. 2 yıl önce piyasanın en iyisi olarak anılırken, bir süredir daha yeni ve daha iyi rakiplerine yenilmiş durumda. bu durum zaten stock yani orijinal güncelleme desteği doğru düzgün olmayan cihazın, custom rom desteğinden de fazlasıyla mahrum kalmasına yol açmakta. android 4.4'ün konuşulduğu sırada bir telefonun en stabil ve en iyi şarj durumuna sahip romu android 4.0.3 ise(hem stock hem custom) burada android'in genel işleyişinde ciddi bir sorun var demektir.

    bunun üstüne eskiden yeni rom yüklediğimde yedekten tüm uygulamaları sorunsuz yükleyebilirken, şimdi yeni romlarda geri yükleme işlemi uyumsuz onlarca uygulama yüzünden mutlaka yarım kalmakta ve beni çıldırtma işini oldukça güzel başarmakta. telefonunuzun ne kadar yeni, ne kadar güncel ve son sürüm desteğinin ne düzeyde olduğu da hiç önemli olmuyor, çünkü uygulama geliştiricileri kendi uygulamalarını geliştirme ve güncelleme konusunda fazlasıyla isteksiz. hal böyleyken elinizde potansiyel olarak çok iyi ancak o potansiyeli kullanma konusunda çok zayıf bir cihaz olmuş oluyor.

    yeni android sürümlerinin ne kadar yenilik getirdiğinin pek bir önemi yok, yenilik olarak sundukları neredeyse hiçbir özellik de istenildiği gibi çalışmıyor çünkü. yüz tanıma, göz tanıma, sesli kumanda, sensör özellikleri vs. tüm özellikler bir zaman sonra istenileni veremediğinden kullanıcı tarafından kapatılıyor.

    şişirilen ve reklamı çok iyi yapılan yeni android cihazlar yalnızca üretici ve satıcılarına çok para kazandırmaya yarıyor. döneminin en iyi akıllı telefonu 2 yıl geçmeden her türlü güncellemeden ve yenilikten kopuyor. müşteri memnuniyeti gibi bir olay belki sadece 1 yıl geçerli oluyor sonrasında siz daha yeni bir cihaz almalısınız ki 1 yıl daha cihanızla mutlu kalabilesiniz.
112 entry daha