şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • okurken ister istemez 10 yaşındaki kızımı düşündüren yazı.

  çocuk o. hatta bebek bana daha.. kas gücü tam yerine oturmadığı için voleybol takımına girmekte zorlanıyor. erken yatması için zorladığımda bazen damarına gelip ağlıyor. en büyük keyfi çizgi film izlemek. televizyondan sıkılınca oyuncak bebekleriyle oynuyor. yüksek bir yatağı var, altında aklınca bir laboratuvar ve muayenehane kurmuş, orada oyuncaklarını iyi ediyor. hava güzelse bahçeye çıkıp bisiklete biniyor. eline makas verince kağıdı düz bir çizgide kesemiyor. tencereden yemek koyabiliyor ama pilav yap desen bön bön bakar. saçları uzun olduğu için saçının tamamını kendi yıkayamıyor. banyosuna bazen annesi yardımcı oluyor. karşıdan karşıya geçerken asla elimi bırakmıyor.

  ama bir yerlerde benim kızımdan bir yaş büyük bir kızcağız hamile kalabiliyor.
  bir yerlerde benim kızımdan üç yaş büyük bir kızcağız benden yaşlı adamı yatakta tatmin etmek zorunda bırakılıyor.
  bir yerlerde benim kızımdan dört yaş büyük bir kızcağız, daha tam tomurcuklanmamış memesiyle kucağında bulduğu evladını emzirmeye çalışıyor.
  bir yerlerde benim kızımdan iki yaş büyük bir kızcağız, ağzı salyalı bir imam tarafından bir adamın bilmem kaçıncı karısı yapılabiliyor.
  bir yerlerde benim kızımdan üç yaş büyük bir kızcağızın evi çekip çevirmesi bekleniyor.
  bir yerlerde benim kızımdan beş yaş büyük bir kızcağız, ikinci bebeğine hamileyken dayak yiyebiliyor.
  bir yerlerde benim kızımdan üç yaş büyük bir kızcağız, dayısı tarafından huncarca taciz edildikten sonra şiş karnıyla infaz edilebiliyor.
  bir yerlerde benim kızımdan dört yaş büyük bir kızcağız, babası tarafından bir öküz karşılığında satılabiliyor.

  o kızların bir oyuncak bebeği yok. hayalkırıklığına uğradığında ağlama lüksü yok. bir bisiklete binemeyecek belki. yatmadan önce sütünü içmek yerine karılık görevini yapması bekleniyor. o da içmek isterdi belki bir bardak süt.. o da belki biraz şeker isterdi avcunda.. biri başını okşasın isterdi ama şefkatle..

  bunlara seyirci kalan arsızların, koca koca insanların evlerine, hayatlarına burnunu sokmaya hakkı yoktur.
  o yavruların elleri iki cihanda o arsızların yakasında olacaktır. her biri bilsin ki, o cihan günü geldiğinde o yavruların yanında olacağım o yakaları tutmaya.. andım olsun..

  kendine muhafazakar demokrat diyen arsızlardır bu tablonun mimarı.
  madem ki muhafazakar demokratlığıyla övünür bu arsızlar, buyursunlar da görelim boylarının ölçüsünü..
  kurtarsınlar bu utanç tablosundan bu ülkeyi.. kurtarsınlar bu bataktan o bebeleri..

  her şeyden önce, kurtarsınlar kendi vicdanlarını..
  yoksa hala hesap gününde burnunun ucunda bunca kız evlat heba olurken, sınırdan içeri kaç mülteci aldığının mı sorulacağını sanırlar?

  pek ama pek yanılırlar..
42 entry daha