şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • insanların aptallıklarını, kolay paraya karşı zaaflarını gösteren dolandırıcılık yöntemlerinden birisi. ne ilki ne de sonuncusu olacak. hayır şunu anlamıyorum, google diye internet diye bir şey var, 2-3 keyword search edince karşına çıkacak zaten. hangi devirde yaşıyorsun yahu?

    5 sene önce de benim başıma geldiydi. şu en son profesör doktores diyetyus canan karatay'a yapılan bayat numara... telefonunuz klonlanmış, terör örgütü kullanıyor, arkadan telsiz sesi verip polisiz geyiği. o zamanlar bu olay yeniydi herhalde, haberim yoktu, eleman konuştu, efendice dinledim, allah allah dedim, inanmadım mı inandım... telefonu kapattım, internete girdim, "telefon kopyalama, terör örgütü, polis" falan yazıp search dedim google'da hop karşımda bütün hikaye... hassiktir dedim, telefon konuşmasını yapılmamış saydım, bitti. canan hanım'ın buna aklı ermemiş. hakikaten bazen insanları anlayamıyor insan.

    sabah sabah kafa açan afrikalı geyiği oldu bana, düşündürdü. bu yöntemle dolandırılıp da polise başvuranladan kaptırdıkları para kadar "salaklık vergisi" almak lazım bence. mühendis olmuşlar, mimar olmuşlar, 560.000 tl kaptırdıktan sonra anlamışlar dolandırıldıklarını... allah akıl fikir versin.

    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25113201.asp
2 entry daha