şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • simdi burda bahsi gecen "karilik" kavramindan biraz bahsetmeliyiz. tabi ki bazi fındıkların sandığı gibi bunun erkek, kadin veya okuz olmakla ilgisi yok. dolayisiyla heyecanli sozluk yazari olmanin sonuclari ve okuz basliklari yukardaki arkadasa ilac gibi gelicek besbelli. (bkz: sakinles lan)

  karı olmak/karıca davranışlar sergilemek/karılar kralı olma yolunda adımlar atmak/karıların önde gideniyim tadında hareketlerde bulunmak gibi farklı tabirlerle yazıya dökebileceğimiz bu davranış biçimi hakkında söylenmesi gereken ilk şey bunun karılara layık ve dandik bi tavır olduğudur. o yüzden(ve tekrardan):

  http://www.karidegiliz.biz/

  adresine herkesin girip karılığa karşı başlatılan savaştaki yerini alması gerekir. şunu herkes hatırlamalıdır ki, bu savaş anca omuz omuza olunursa ve organize hareket edilirse kazanılabilir. ama ama nedir karılık, karıca bir tavır nasıl anlaşılır ve karşılaşıldığında ne yapılmalıdır?

  karılık, kısaca tanımlamak gerekirse hayatın günlük gelişmelerine karşı normal tepkiler vermeye dayanan bi kurumdur. her tepki karılığa kaçabilir, her kişi karılıkla suçlanabilir; çünkü nerdeyse her hareket karıca'dır. mesela:

  a- abi bugun inanılmaz bi sey oldu, cd cekiyodum yandı, sonra müzik dinliyim dedim bu seferde yemeği unuttum yemek yandı.

  bu hikayedeki a, karıca tavıra bir örnek vermek istercesine her haltı yemiştir ve karılar kralı olmayı da haketmiş bir yaratukat olmuştur.veya

  b- bugun keyfim yok. dun kız arkadaşım beni terketti, bugun de annem azarladı; hayat berbat, ben heyhaaaat?!

  diyen bi arkadaşımız varsa, onu da karılığın kollarında bulmuşuz demektir. örneklerden süper anlaşılacağı gibi, karılık saçmalamak değildir, doğruyu söylemekte değildir; karılık kelimenin tam anlamıyla karılıktır. kıstaslarını yazmak zordur ama imkansız değildir; zaten karılığa karşı savaşa hazırlanan gençlerin geçmesi gereken ilk eğitim; karılık konusunda tecrübeli insanlarla havadan sudan konuşma eğitimidir. bu eğitim esnasında karılık kavramı tanınacak ve karşı duruşun temelleri atılacaktır.

  karılıkla karşılaşan insanların yapması gereken hemen vakit kaybetmeden muhabbet ne olursa olsun rakibi "karıyız galiba/ooo karılar kralı olmuşuz/karıların önde gideniyim diyosun" tadında cümleciklerle kendine getirmektir. bir insan kendi karılığını kendi farkediyorsa aninda "karıların şahıyım sanırım/ee adım üstümde karıyım/karılık kanıma işledi sanırsam" gibi cümleleri sesli söyleyerek bilinçaltına çökmeye çalışan karılığı dışarı kovmalıdır. bu zordur ama imkansız da değildir.

  artık savaş başladı.
  herkese bu savaşta kolay gelsin

  mithrandir / zoparrat / jdc
3 entry daha