şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
  • zevk alarak yapılan, vücudun emrettiği, heyecan duyarak paylaşılan ve tatmin olmuşluk hissi veren cinsel aktivite, karşı cinse, kendi cinsine ya da ikisine birden yönelik olabilir. yani bir eşcinselin cinsel "açlığı", kendisi bunu bastırmak için çaba gösterse de, kendi cinsinden olan kişilere yönelmiştir. bu çocukluktan ya da gençlikten başlayabilir ya da uzun süre bastırılmış olarak kalıp sonradan ortaya çıkabilir.

    kimi bireyler, toplumsal baskıdan çekindiği için eşcinsel yönelimlerini bastırıp heteroseksüel gibi yaşamlarını sürdürebilirler. bazı insanlar ise biseksüeldir ve o sıralar birlikte oldukları kişiye göre değişiklik gösterebilirler, hem karşı cinsi, hem de kendi cinslerini arzulayabilirler. kimileri için ise karşı cinsle birlikte olmak saçmasapan, oldukça sıkıntı veren bir deneyimdir.

    bu anlamda, bir eşcinsele "eşcinsel ilişki yaşamamalısın" demek, bir heteroseksüele "eşcinsel ilişki yaşamalısın" demekten daha az saçma bir şey değildir yani. keza bir biseksüel gözlüğünden eşcinsel olanı ve bunun tam tersini yargılamak da aynı miktarda abes nitelik taşır.

    tercih ise keyfiyete dayalı bir şeydir. sonucunda keyif alınan her insani aktivite keyfi değildir oysa.
10 entry daha