şükela:  tümü | bugün
  • en iyi hosting verdiği alanla değil cpu izni, hızı, sistem özellikleri ve lokasyonuna göre belli olur. herşey sınırsız denilen justhost, hostmonster gibi siteler %10 cpu barajını aştığınızda isyan ederler.
    -kısaca paylaşımlı hosting kullanıyorsanız ilk dikkat edeceğiniz şey cpu oranını ne kadar verdikleridir. yoksa 200 mb alan dahi işgal ederseniz hesabınız suspend edilir.
    - ikinci sorun ise tüm hedef kitleniz türkiyede olmasına rağmen yabancı hosting şirketlerinde serverların amerika'da olmasıdır. sitenize girmek isteyen bir kullanıcı buradan amerikaya kadar gider de geri döner. bu yüzden yabancı hosting şirketinden servis alıyorsanız en azından hollanda, almanya, ingiltere gibi size ve hedef kitlenize daha yakın lokasyonlar seçebilme ihtimaliniz varsa seçmektir.
    - büyük firmalardaki bir başka problem de overselling yani aşırı satıştır. bir makinaya o kadar fazla müşteri doldururlar ki on dk da bir downtime yaşayabilirsiniz. bu konuda da lider bluehost'tur.

    ayrıca sözlük üzerinden hosting şirketlerinin affiliate (reklam, satış ortaklığı) linklerini vererek para kazanmaya çalışmak ayıptır. tabi yasaktır da. bir üstteki entrydeki tüm linkler linki veren kişiye para kazandırmaktadır.
33 entry daha