şükela:  tümü | bugün
337 entry daha
 • boğa kadını dedin mi şöyle bi durcan arkadaş, ağır abladır bunlar, öyle hoppidi hoppidi gelip geçici heves olmazlar kimseye. sevdi mi tam sever, sildi mi bir kalemde.

  en başta inatçıdır kardeşim bu burcun kadını, karşısındakinin kendisiyle inatlaştığını fark ettiği anda sonunda öleceğini bilse vazgeçmez inadından. iyi geçinmek istiyorsan ılımlı davranılıp, orta yolu bulacaksın.

  emir almaktan asla hoşlanmazlar, bir boğa burcu kadınına siz siz olun emir veren cümlelerle konuşmayın. direkt ters teper. öyle maço ayakları gitmez bu hatun kişilerine. kibar olun, tatlı dilli olun.
  mesela; ''kızım bak giyme o eteği bir daha'' derseniz inadına inadına giyerler.
  halbuki '' hayatım bir daha giymesen olmaz mı, ben rahatsız oluyorum'' şeklinde söyleseniz sevdiceğini mutlu etmek adına istediğini severek yaparlar.

  kıskançtırlar, ananızdan bacınızdan kıskanırlar demedi demeyin. güvenleri zor kazanılır ve çabuk kaybedilir. bir tane yalan yeterlidir güvenlerini kaybetmek için. ondan sonra hep şüphe, hep kuşku, hep kavga.

  sadıktırlar, sevdiği, aşık olduğu kişiye ihanet etmezler. zaten eğer aşıklarsa gözleri başkasını görmez. biraz onla biraz bunla takılayım, vakit geçireyim düşüncesinde değildirler. zor sever ama çok severler. sevdiği kişi için maddi manevi fedakarlıktan kaçınmazlar. çocuk gibi üstüne düşer, sevdiği erkeğin egolarını yükseltmekten zevk alırlar. sevdikleriyle nasıl ilgileniyorsa aynı ilgiyi karşıdan da beklerler. yanlış olmasın öyle nerdesin aşkım burdayım aşkım, balım, gülüm gibi mıc mıc sevgi yumağı olmaktan da hoşlanmazlar. dedik ya ağır ablalar. her telefon konuşmasının sonunda ''seni seviyorum'' diye telefonu kapatanlar bu burçtan çıkmaz mesela anlatabildim mi? sevildiğini beğenildiğini hissettirin kibar davranın yeter.

  estetiğe, güzel görünüme, temizliğe önem verirler, bakımsız saçlarla, uzun tırnaklarla çıkmayın bu hatunlarımızın önüne. hemen soğurlar. kendilerine de bakarlar, hoş hatunlardır.

  güçlüdürler, kolay yıkılmazlar. gariplerim dertlerini sağda solda ağlayarak millete yanmazlar, içlerine atarlar. dışardan dünyanın en mutlu insanı görünüp, evde en derin kederlerini bir başlarına kimseyi rahatsız etmeden yaşarlar. bir erkeğin onu koruyup kollamasına sahiplenmesine izin verirler. erkeğe ona sahip olma hissini verirler. tabi aşıklarsa.

  sinirlidirler. o deli öfkeyi görmek dahi istemezsiniz emin olun. boğa burçları kadınıyla erkeğiyle öyle hemen parlamazlar, bu gün bir yanlış yaptınız diye sizin ağzınıza sıçmazlar hemen. ancak unutmazlar da. yavaştan yavaştan sinyalini verirler o deli öfkenin gelmekte olduğunun ve bu uzun bir süreçtir. o hata devam ettiği sürece yavaş yavaş dolar bardakları. ve bir gün hiç ummadığınız anda minicik bir şeyde tüm o içinde biriktirdikleriyle beraber öyle bir patlarlar ki yakıp geçerler ne varsa. suyuna gidin kardeşim bu burcun, dellendirmeyin.

  ayrıca çok dostturlar. dedik ya sadakate önem verirler diye. dostluklarında da bu vardır. uzun süreli arkadaşlıkları çok rahat götürebilirler. hemen hemen her kesimden insanla rahatça arkadaşlık kurabilirler, çevresi tarafından da sevilirler, çünkü eğlencelidirler. ayrıca evet oburdurlar, evet üşengeçtirler, müziğe, resime, edebiyata yetenekleri vardır, sabit fikirlidirler, risk almayı sevmezler sağlam karakterli ve evcimendirler.
550 entry daha