şükela:  tümü | bugün
153 entry daha
  • güzelim dizinin kadın karakterleriyle ilgili yine kezban, orospu, yok gitti evli adamı ayarttı, aman bir kadın da her şeyi başarabilir miymiş, o ne öyle yorumları yapan türk erkeklerini görünce bir kere daha bizim insanımızın, ancak kendisinin cinsel tatminin ve özgürlüğünün önemli olduğunu gördüm.

    yani kadının özgürlüğünü, kişisel hakları, insanların hata yapabileceği ve ilişkiye girdiklerinde iki kişinin de aynı sorumluluğa sahip olduğu gerçeğini biz daha kabul edebilmiş bir toplum değiliz. adam kendisi bir kadınla yatabildiği sürece modern, o kadın tek başına bir şeyler başarınca ve kendisi de sadece seks veya yanında birine ihtiyaç duyduğu için biriyle birlikte olunca modernlik de kalmıyor tabii. orospu o, iyi adamdan anlamaz. ona aşık olan adamlar da ancak iki işvesine aşık olur. kadının aklını kullanıp adamları da kadınları da etkileyebilmesi, onun zekasını değil, orospuluğunu kanıtlar.

    dizi kadının cinselliğini, tercihlerini ve özgürleşme sürecini anlatıyor. herkes de ayıla bayıla bu kısımlarını övüyor, keşke ülkemizde böyle yaklaşabilse diyor; fakat nedense yine dönüp kadınlara ve seçimlerine giydirip, onları etiketliyorlar. kadına böyle bakıp, her attığı adımda aşağılayıp, pis ahlaksız kadın diye düşündükten sonra nasıl bizim ülkemizin de böyle özgür ve saygı duyan bir ülke olacağı konusu ise muamma. işin kötüsü buraya gelip bunları yazan kesim belirli bir eğitim seviyesine ulaşmış insanlar. bunlar böyle olduktan sonra bu dizileri daha çok izleriz, takdir ederiz; ama bir yere varamayız.
237 entry daha