şükela:  tümü | bugün soru sor
8 entry daha
  • ingbank'ın güleç yüzlü genel müdürü. kendisi mckinsey'de çalışmış zamanında. bu firma türkiye'de bazı bankalara danışmanlık yapmış. haliyle bu demek ki burada çalışanlar bu türk bankalarının organizasyon yapısını, güçlü ve zayıf yanlarını biliyor. hal böyle olunca ingbank hollanda'nın yetkilileri ingbank türkiye'nin başına pınar abay gibi rakiplerini bilen bir kadını getirdiler. kendisi hem genç hem güzel hem de 2 çocuk anası. sabah 7'ye genel müdürlükte toplantılar koyduğu söyleniyor. çocuklarına yazık bacım.

    2012 yılında hollanda'da ki merkeze bir iş yapıyormuş gibi görünmek için büyük bir hamle yaparak sales trainee adı altına tecrübesiz pazarlama elemanları aldı. amaç bunları şube müdür yapmaktı ama hollanda'ya şirin gözükmeyi başarınca hepsini ya başka kadroya aldı ya da işten çıkarttı. bir de ingbank kadıköy şubesini bir kere gezip ertesi gün kapattırmış şubeyi öyle diyorlar. this is abay kanunları işte maalesef.

    en beğendiğim icraati ise mevcut olan eski bankacılık kurallarını değiştirerek yeni nesil bankacılar oluşturmaya çalışmak ve çok farklı kurumlardan oluşması nedeniyle ortak bir kurum kültürü olmayan ingbank'a bir kurum kültürü yerleştirmeye çalışmak oldu. daha beceremedi ama bakalım ne olacak zamanla.

    edit: imla.
32 entry daha