şükela:  tümü | bugün
275 entry daha
 • yapılmış en iyi süper kahraman filmidir. ne superman, ne spiderman ne de batman. watchmen tektir. çünkü çok farklıdır.

  birincisi zack snyder'ın çekim tarzı filme müthiş bir hava katıyor. her sahnesi bir karakter bir artistik dokunuş dolu. filmde gidişat çok iyi. anlatılan hikaye ve sırası fazlasıyla iyi. daha filmin başında sizi garip duygulara itiyorlar. süper kahramanların yükseliş fotoğraflarından sonra tek tek katledilmelerinin fotoğraflarını görünce bir garip oluyorsunuz.

  filmin içinde mesaj üstüne mesaj var. gerçi bana göre mesaj bile değiller. doğruları fazlasıyla surata vurmuşlar. insan ırkının çirkinliğini bu kadar güzel anlatabilecek çok az film vardır. district 9 olabilir mesela. filmde çok vurucu replik ve çok acımasız sahneler var. hamile bir kadın hiç acımadan öldürülebiliyor bu filmde. acımasız, gerçekçi sahneler de efsane cümleler ile süsleniyor.

  bir süper kahraman filminin bu kadar düşündürücü olması çok enteresan. komedyenin insanları vurduğu sahnede niyeyse onu haksız bulamadım. hele ki rorschach'in içeri sızdığı evde kızın bacağını köpeklerin yediğini gördükten sonra komedyene iyice hak verdim. cidden çirkiniz. süper kahramanlar olsa acaba bizi korurlarmıydı diye düşünmeden edemedim.

  filmin finali de insanlığın en büyük sorularından birine değiniyor. her zaman kararsız kaldığımız bir konu. birçok korku filminde, ekşın filminde işlenen klişe. 1 kişi için 4 kişinin canını tehlikeye atmaya değer mi? filmde de 15 milyon insan için milyarları tehlikeye atmaya değer mi sorusu var. burada yazması tabii ki kolay ama "evet" çok gerçekçi bir cevap.

  2 saat 40 dakika film izleyebiliyorum diyen ve sorgulamayı seven her insanın izlemesini istediğim bir filmdir watchmen. süper kahramanların iç dünyasının esasında nasıl olabileceğini en iyi şekilde görebileceğiniz nadir filmlerden. esasında onların da aciz durumlara düşebileceklerini ancak bu filmde görebiliyoruz. insanlık adına ciddi sorular soran, süper kahramanlığa çok farklı bir açıdan bakan, acımasız ve bol gösterişli, şaheser film.
150 entry daha