şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • ütopya yöntemiyle örnekleyecek olursak şöyle bir şey:

  "merhaba. ben toplumsal algı yonetim merkezi'nden bilgin safi. simdi size yeni algı normlarımızı açıklıyorum:

  1- metonya artık darul harp değil. 90 senedir öyleydi. bu devlete vergi vermek şerefsizlikti. ama artık bizim kıymetlimiz. yeni metonya diye bi kavram da oluşturduk bunun için. "noluyo lan, evvelden beğenmiyordunuz hani?" diye soranlara bu şekilde cevap veriyoruz.

  2- bölgesel güc olan yapılanmamıza destek çıkmayanlara çeşitli sıfatlar oluşturduk. bazılarını da güncelledik. arkadaşlarla paylaşalım: vatan haini kavramı güncellendi mesela. ama hala var. ülkeyi sevmek yetmez arkadaşlar. bizi sevmeli. ne yaparsak yapalım bizi eleştirmiyorsa vatan evladıdır.

  3- müslüman kavramınına da el attık yeri gelmişken. sosyal medyada, komşuda, pazarda bizim gibi düşünmeyen, eleştiren ve dahi yüz çevirenlere doğrudan olmasa da bu yöntemle müdahele ediyoruz. bunun icin hemen kendimizi ayırarak "biz müslümanlar.." diye lafa başlıyoruz.

  4- vicdan normumuz, yeni metonya'nın dilediği derecededir ve dilediği yerlere yönlendirilmelidir. bunun için devlet medyasını takip etmeniz kafi. oraya bakıp ne icin vicdanınızı sızlatıp neye sessiz kalmanız gerektiğini biz haber edeceğiz zaten size. ben tv izlemem diyorsanız, anahtar kelimeniz 'yeni metonya' olsun, gerisi gelir.

  5- öteki mevzusunda eski metonya'nın devlet geleneğini bozmadan bi tık daha yükseltiyoruz. eski metonya'nın ermeni-kürt-rum-alevi ayrıştırma projesini, geriye kalan ve bizden başka tüm ırk-grup-mezhep-fraksiyonlar üzerinde devam ettiriyoruz.

  6- ekonomik kaygıları yönlendirmeye pek gerek yok. metonya'da asgari ücretle yaşayıp zibilyon akçelik yolsuzluklara "ama ama ama" diye cümleye başlayan ve sömürülemeyecek kadar aciz olanlar çoğunlukta.

  7- dünyada olup biten ne varsa kendi varlık mücadelemiz için kullanmaktan imtina etmiyoruz. benin'de olan olayları bile kendi meşruiyetimiz için kullanıyoruz. propaganda icin primetime falan demeden elimize ne geçse kullanıyoruz, çocukların bile beynini iğdiş ediyoruz.

  bugünkü bültenimiz şimdilik bu kadar. durmak yok, algı yönetmeye devam."
5 entry daha