şükela:  tümü | bugün
1059 entry daha
 • ot dergisi'ndeki son yazısında şöyle buyurmuş:

  "bu memlekete kim zarar verdi, onu konuşalım bir de. cezaevindeki çocuklara işkence ettiler. 19-20 yaşındaki çocuklara sokaklarda pusu kurdular, öldürdüler. üçüncü köprüyü yapmak için milyonlarca ağacı kestiler. kuşların bile göç yolunu değiştirdiler. bize de bu arada köprünün adını tartıştırdılar. istanbul’da kalan son doğa parçasını katledecek köprüye verilecek en uygun isim yavuz sultan selim’dir zaten, bunun daha nesini tartışıyoruz ki. işte bu icraatları yapanların hiçbiri içki içmiyor. memleketin anasını meyve suyu içenler sikti.

  biz cine 5’i şifreli izleyip otuz bir çekerken, bize ahlak dersi verenler çoluğa çocuğa tecavüz etmiş haberimiz yok. biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok. ben dört buçuk milyon dolar çalsam, benim babam da karakola gelirdi. polisleri görevden almaya değil, beni dövmeye gelirdi. ama gelemez. çünkü elli yaşında öldü. kaldırıldığı devlet hastanesinde yeterli teçhizat olmadığı için bursa’ya sevk edilirken ambulansta öldü. çünkü o hastaneye teçhizat alınması için kullanılması gereken paraları çaldılar. onlar babalarının nüfuzuyla çalarken biz babamızı mezara koyduk. işte cezaevlerinde yatanlar değil bunlardır gerçek hırsızlar! sadece para pul mevzusu da değil konu. türkiye’nin ruhunu çaldılar. ruh hırsızları! hatıra hırsızları! at hırsızları! kuş hırsızları! amına kodumun hırsızları! üçüncü köprünün adını da bilal erdoğan köprüsü koyun"

  http://zeyneptutuncu.com/…r-de-emrahdan-dinleyelim/
  https://pbs.twimg.com/…ia/bfvzylzcqaahuu7.png:large
  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…96849_n.jpg

  edit: anlam ve sonuncu link.
  dipnot: bir arkadaş mesaj atmış "yazıya buyurmuş diye girince alıntıladığınız yazıyı veya yazarı eleştiriyormuşsunuz gibi bir hava doğuyor" şeklinde. yorum yapma gereği bile hissetmediğim için doğrudan buyurmuş dedim bıraktım. cümleler zaten yapacağını yapıyor yeterince o yüzden herhangi bir yorum yapma gereği bile hissetmedim. ama illa bir yorum yapacaksam "hunharca" demem yeterli olurdu sanırım.
2327 entry daha