şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • doğadaki herhangi bir hayvan türünden birileri çocuk doğurdu diye bir başka hayvan türünden canlıları katletmek suretiyle doğumu kutsama hadisesi. sanki çok matah bir şey yapmış da.*

  gerekçesi şu hadislere dayandırılır ve açık hak ihlali içerir:
  ---
  resul-i ekrem (asm} bize erkek çocuklar için iki, kız çocukları için bir koyun (akîka) olarak kurban etmemizi emretti." (ibn mâce hadis no: 3163, zebâih, no: 1515).

  "oğlan çocuğu için birbirine denk iki kurban, kız çocuğu için bir kurban kesmek gerekir. (kurbanlığın) erkek veya dişi olması farketmez." [ebû dâvud, edâhî 21, (2834, 2835, 2836); tirmizî, edâhî 17, (1516); nesâî, akîka 3, (7, 165).]
  ---

  bir süre önce siyasal islamcı ve gerçekte kişilik bağlamında ne olup olmadığı herkesçe malum bir zatın veliahtının dünyaya gelen gereksiz zombi için birkaç adet hayvan boğazlanmıştı.

  akika vahşetine yönelik güncel bir haber olarak, dinin hiçbir hükmünü yerine getirmeyen artiz çakması geçkin bir karı çıkardığı lüzumsuz varlığa yaklaşık bir düzine hayvanı feda ettirmiş.

  edit: birtakım kişileri fena halde rahatsız eden bir entry bu. niçin olduğu ise gayet açık ve net bittabi. kötücül, şeytani, acımasız varlıklar sizi.
3 entry daha