şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • şampuanlara konulan sodyum laureth/ loril sülfat (sles/sls) üründür. kimya okuyan bir arkadaşıma sorduğumda ekstra bir temizleyici özelliği olmadığı sadece çokça köpürmeyi sağladığı için temiz bir his yarattığını söyledi. inanılmaz yan etkileri olduğu zaten bir süredir açıklanıyor.
  ayrıntılı olarak sls'nin etkilerini ve daha fazlasını okumak için şu linke bakabilirsiniz:
  http://www.aubrey-organics.com.tr/…cerik.asp?inf=26
  bu linkte aubrey diye bir şampuanın reklamı olsun diye yazılmış. şampuan da 42 lira. yani ancak bir şampuana 42 lira verebilenlerin iyi şeyler kullanmaya hakkı vardır!
  ben iki aydır çoğunlukla bitkisel olduğunu iddia eden bir şampuan kullanıyorum. amma velakin onda da var bu nanelerden şurada birisi tanıtmış ve içeriğinin bulunduğu kısmın fotografını çekmiş: http://modamasallari.blogspot.com.tr/…-sampuan.html

  bu şampuan nispeten iyi geldi diyebilirim. yeni saçlarım çıkmaya başladı. ilk önce biraz sertleştiriyor ama sonra yumuşuyor. ama daha iyisi olmalı. ve alabilmeliyiz.
  kuaförlere saçlarımın çok döküldüğünü, eskisi gibi parlamadığını bu konuda ne yapabileceğimi sorduğumda en iyi kuaför bile "olur öyle, gür senin saçların, çok sağlıklı, hiç sorun yok" diyorlardı. ama benim her hafta bir kişiye daha saç çıkacak kadar saçım dökülüyordu. özellikle banyolarda dökülen saçın arkasından ağlanacak derecede idi.
  uzun uzun saçlarımdan bahsettim. derdim saçlarımı bilmeniz değil tabi.
  genel olarak hem paramızı alıp hem sağlığımıza kasteden yapılabileceğin dair önerim de şurada:
  #40305409
6 entry daha