şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1501 entry daha
 • 2 sene taahhütlü 20mbit 50gb akn abonesi olan şahsıma (ve çevremdeki pek çok kişiye) taahhüt ettiğinin çok altında bir servis vermekte, ve bu sorunu çözmemeleri halinde, "durumu aydınlatmak için kendilerini btk ve tüketici mahkemesi gibi mercilere şikayet etme niyetinde olduğum servis sağlayıcı.

  durumu özetlemek gerekirse;
  pek download yapmayan ama işim gereği yüksek internet hızına sahip olması gereken bir kullanıcı olarak bu firmanın 20mbit ve 50gb akn koşullu tarifesine ayda 55 tl karşılığı abone oldum. aboneliğimin ilk ayında her ey muhteşemdi, 15-16mbit/s hızlarına çok rahat erişirken herhangi bir kesinti ile de karşılaşmadım. tıpkı sözleşmemde yazdığı gibi 50gb trafik limitini geçince hızım 3mbit/s seviyesine düştü ama kesinlikle stabil bir hizmet almaya devam ettim. tüm taahhütlü kampanyalarda olduğu üzere ilk ay içerisinde herhangi bir tazminat ödemeden cayma hakkım olmasına rağmen, servisten memnun olduğum için aboneliğime devam etme kararı aldım. büyük bir tesadüf eseri, tam tazminatsız cayma hakkımın dolduğu gece bir internet kesintisi yaşadım ve müşteri hizmetlerini aradım, otomatik karşılama mesajı "bölgesel bir çalışma nedeniyle"internet erişimi sağlanamadığını tarafıma iletti, ciddiye almadım ve yattım. o geceden sonra bağlantım geri geldiğinde hattımda bir yavaşlık olduğunu farkettim ve başlarda önemsemedim. ilerleyen günlerde şeytan dürttü ve online hız testi yapan sitelerden birinden hesap açarak günlük olarak hızımı ölçmeye ve tarafıma verilen hizmet ile ilgili detayları kayıt altına almaya başladım. sonuç şaşırtıcı derecede stabildi. indirme hızım 2mbit seviyelerine sabitlenmiş ve yükleme hızım da gene 2mbit seviyelerinde sabitti. bu durumu defalarca müşteri hizmetlerine iletmeme rağmen, modemi açma kapama-sinyal seviyesi kontrol etme gibi ahmak aldatan yöntemler dışında herhangi bir aksiyon almadılar ve tarafımı destek@uydunet.net adresine yönlendirdiler. şu anda ilgili mail hesabına elimdeki tüm loğlarla birlikte bir mail atmış, sonucunu bekliyor durumdayım?

  bir taraftan da sormadan edemiyorum;
  ya bizim gibi bu işlerle uğraşmayan ve aynı durumun teknik olarak farkına varamayacak profildeki müşterilerin hali ne olacak. 2mbit/s hız sadece internet kullanan pek çok sıradan kullanıcı için yeterli ve ölçme yapmadan durumun farkına varamayacağı bir hız. 20mbit bir bağlantının, genel bir çalışma neticesinde stabil bir şekilde 2mbit/s düşürülmesinin arkasında art niyet aramaktayım...umarım yanılıyorumdur!

  üşenmeyin ve bağlantınızı aşağıdaki adreslerden düzenli olarak takip edin ve hatta bu sitelere üyelik alarak historik olarak loglayın
  http://speedtest.turk.net/

  http://www.speedtest.net/ (ücretsiz üyelik ve geçmiş kayıtları tutma özelliği mevcut)

  sonradan gelen edit: (26.02.2014 17:15)

  kurumu btk ve sikayetvar 'a şikayet edip, kişisel blogumda bununla ilgili bir yazı yayınladım. onlarca telefon görüşmesi ve yaklaşık 1 ay uğraşmanın sonucunda bugün internet hızım olması gereken seviyelerde. sorun gyrettepe merkezden yapılan çalışma ile giderildi.

  sayın x;
  xxxxx numaralı şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde hız sorunu ve ping kayıpları yaşadığınız tespit edilmiştir. aynı portta test bilgisayar ile yapılan kontrollerde de tespit edilmiştir. konu hakkında internet direktörlüğümüzden destek ve yardım talep edilmiştir ve gereken iyileştirmenin yapılması başlatılmıştır. şikâyetinizin takibi il müdürlüğünce bizzat yapılmaktadır.
  bilgilerinize rica ederiz.
  26/02/2014 15:14:14

  nihai edit ( 27.02.2014 19:02)
  türksat uydunet ile sırasıyla müşteri hizmetleri – destek mailleri - şikâyet var sitesi ve btk (bilgi teknolojileri kurumu) nezdinde yürüttüğüm mücadelenin sonucu;

  19.36mbs download - 2.01mbs upload ve 15 ms ping!

  hızım 10 kat arttırılarak olması gereken seviyeye çıkartıldı (20mbit) . bu süreçte eve servis vermeye gelen ve beni defalarca mesaimden eden art iletişim hizmetleri çalışanı tüm arkadaşlar “faydasız işlemler yapmalarına rağmen” oldukça iyi niyetliydiler, kendilerine kocaman bir teşekkür. gayrettepe merkezden arayarak çalışma ile ilgili detayları aktaran ve beni abonelik iptali ve yasal süreç başlatmaktan caydıran sevgili fatih s. bey’e de selamlar.
  btk şikâyetinden sonra sürecin hızlanması ve sorunun 1 ay gibi çok uzun bir sürede çözüme kavuşması dışında “şu anda mutlu ve memnunum”. umarım benzeri bir süreç ile bir daha karşılaşmam, zira bunu sinirlerim kaldırmaz!

  sözün özü;
  türksat bana önce eşeğimi kaybettirdi, sonra da buldurdu….gariptir ben de bu işe sevindim!
2526 entry daha