şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • suser'dan suser'a değişen bir ahlak anlayışıdır. o yüzden bu şekilde bir genelleme yanlış olur.

  kendi adıma konuşacak olursam. "topumu kesenin topunu keserim" şeklinde bir adalet anlayışına karşıyım. ve ceza olarak şiddet uygulamanın hiçbir zaman bir çözüm olamayacağını düşünürüm.

  kediye yapılan işkencenin aynısının bu işkenceyi yapan çocuğa çektirilmesine, bu çocuğun dövülmesine, öldürülmesine karşıyım.

  mevzubahis şahıs, açıkça görülüyor ki topluma tehdit oluşturan bir psikolojik hal içerisinde. o yüzden, toplumdan uzaklaştırılmalıdır. okulundan uzaklaştırılmalıdır. tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

  kedi-koyun ayrımına gelince... bence hiçbir hayvan arasında ayrım olmamalı. hiçbir hayvan, insanın herhangi bir ihtiyacını karşılamak için öldürülmemeli.

  fakat işkence ederek, zevk için hayvan öldüren insan ile; inanışı gereği, ya da içinde yaşadığı toplum tarafından öğretilip, normal karşılandığı şekilde bir hayvanı öldürüp yiyen (hatta canlı canlı yiyen) insan arasındaki niyet ve psikolojik sağlık yönünden farkı anlayabilmek; hangisinin, içinde yaşadığı topluma bir tehlike arz ettiğini, ve neden bu kadar tepki çektiğini görebilmek lazım.
1 entry daha